RockShock

Internetový rockový magazin

Něco něco vydali nový singl Co vlastně chceš II

Text: Anna Mašátová

Mikropříběh o hledání životní cesty a svého místa ve světě zabalený v post-punkových kytarách přináší nový singl NĚCO NĚCO s názvem Co vlastně chceš II z připravovaného alba Třetí.

Málokdo v životě ví, co chce a kam jde. Ústředním tématem písničky je myšlenka, že cestu tvoříš tím, že jdeš. Kapela zpracovává osobní témata napříč svou diskografií, na což odkazuje číselnou návazností názvu singlu Co vlastně chceš II na stejnojmennou skladbu z prvního alba Začíná.

Něco něco ale posluchače nekoupou ve smutku. Jejich texty přinášejí určité smíření a životní otázky, které si kladou hlasy obou členů něco něco, Alžběty Trusinové i Tomáše Tkáče, doprovázejí energickou taneční hudbou s post-punkovým nádechem. Singl s chytlavým cinkavým kytarovým riffem byl zároveň první skladbou, která na novou desku vznikla, a do jisté míry tak určila její náladu i tempo.

„Předem si pojmenováváme témata, kterým se na deskách chceme věnovat, a od toho se následně odvíjí celý proces naší tvorby. A jedním z prvních motivů, na kterém jsme se okamžitě shodli, byla nesmyslnost kultu mládí. Málokdo v rané dospělosti ví, co vlastně chce. A my sami se teprve v posledních letech stáváme takovými lidmi, jakými jsme chtěli být,“ říká o tématu singlu zpěvačka a textařka Alžběta Trusinová.

Album Třetí vychází u vydavatelství Divnosti 22. září, za mixem stojí sám Tkáč, o mastering se postaral Gaex, desku nahráli i s hosty ve studiu Golden HIVE.

Podpořit vydání Třetí na CD a vinylu mohou fanoušci v crowdfundingové kampani na Donio, za odměnu si mohou vybrat nejen fyzické nosiče alba s věnováním, ale také třeba trička, text na přání, soukromý koncert nebo doživotní vstup na koncerty zdarma.

Křty Třetí proběhnou v brněnském Kabinetu múz 3. října a v Kasárnách Karlín v Praze 19. října.

FB událost Brno – www.facebook.com/events/263714393152906
FB událost Praha – www.facebook.com/events/1369026497015267

Donio – www.donio.cz/neco-neco-treti

Multilink – www.songwhip.com/neconeco/covlastnechcesii

Související odkazy:
www.neconeco.online
www.instagram.com/neconecokapela
www.facebook.com/neconecokapela


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 855

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *