RockShock

Internetový rockový magazin

Okurka, celer a bagety. V novém klipu The Atavists se pětice dívek popere jídlem

Text: Zuzana Kantorová

Královéhradečtí rockeři THE ATAVISTS vydali v pátek 25. listopadu videoklip k písni Prettier Than You. Jde o třetí singl ze stejnojmenného alba, které vyjde ještě letos, týden před Vánocemi.

„Snad u každého našeho klipu říkám, že je to jako sen v horečce. A řeknu to i tentokrát. Naše zkušebna, ale na naše nástroje nehrajeme my, ale pětice dívek. Najednou nehrají na kytary, ale na zeleninu a pečivo. Za nimi se promítá pelmel psychedelických animací a záběry z pořadu Kolotoč,“ říká frontman kapely a autor písně Adam Krofian. „Celé jsme to připravovali jen pár dní a natáčeli jsme to sami. Mohlo to skončit průšvihem. Ale dopadlo to skvěle. Podle mě. A podle všech, kterým jsme to zatím ukázali,“ dodává.

Prettier Than You je přímočará kytarová písnička s dobrou náladou a výrazným kytarovým riffem evokujícím rockové hymny 70. let. Ve videoklipu však divák neuvidí členy kapely, ale pětici dívek z fiktivní pardubické kapely Broskvičky. „Tlačil nás čas. Uvědomili jsme si, že jestli chceme desku vydat ještě letos, na přípravu singlu máme sotva tři týdny. Neměli jsme nic. Počítali jsme s nějakým na koleni udělaným lyric videem. Parta mladých hereček kolem Aničky Řehůřkové nám napřed nabídla, že jsou k dispozici, později samy přišly s nápadem, že by mohly místo nástrojů hrát na jídlo a nakonec ho sníst. Díky, bereme,“ vysvětluje Adam Krofian.

„Celý klip stojí na dobré náladě a skvělém herectví Broskviček, takže poděkování patří hlavně jim. My jsme jim jen do jejich spontánnosti přimíchali trochu green screenu, který z videa dělá chaos, u kterého člověk neví, na co se má koukat dřív,“ dodává Krofian. Kamery a střihu se chopil baskytarista kapely Hugo Trkal.

Celé album Prettier Than You vzniká ve spolupráci s producentem Amákem v pražském studiu Golden HIVE. Vyjde v pátek 16. prosince.

Multilink na singl – www.musicraft.ffm.to/prettier-than-you

Související odkazy:
www.atavists.cz
www.facebook.com/atavists
www.youtube.com/channel/UC7XUn_w8koc4hMZr5dSpQKQ


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 524

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *