RockShock

Internetový rockový magazin

Kapela Wohnout se vrhla do animace písně Papoušek

Text: Zdena Selingerová

Loni v létě vydali WOHNOUTI studiové album HUH! Bohužel v době pandemie nebylo možné točit videoklipy s živými herci, a proto se kytarista a zpěvák Honza Homola vrhl do světa animací, ze kterého ještě nevystoupil.

„Písnička Papoušek vznikla tady u mého jídelního stolu, když jsem seřizoval starou kytaru. Byla i s textem hotová asi tak za půl hodiny. Ovšem u stejného stolu jsem nad jejím klipem proseděl o mnoho více času…“ uvádí Homola.

Pro Honzu je to třetí videoklip, který k poslednímu albu vytvořil. Homola se ve volném čase věnuje malování, ve kterém našel svůj vlastní styl, jemuž říká ‘digitalacryl 332‘ – jde o kombinaci digitálního tisku a akrylové malby. Podobně nezaměnitelný rukopis teď fanoušci vidí i v jeho stylu animací. Videoklip se tentokrát nese trochu v ‘burtonovském‘ duchu. „Je to takový domácí amatérský střih s prapodivnou vizualizací, takže tuším, že to moc lidí nekousne, ale u jeho vzniku jsem se alespoň já technologicky dost pobavil,“ popisuje sám Honza.

Wohnouti se momentálně věnují letní koncertní sezoně, jejíž termíny oznamují na svém novém webu. Kromě festivalů po celé ČR nebude chybět tentokrát ani pražská zastávka, která proběhne 15. 6. v Ledárnách Bráník.

Související odkazy:
www.wohnout.cz
www.facebook.com/wohnouti
www.instagram.com/wohnoutmusic


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 569

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *