RockShock

Internetový rockový magazin

Janek Ledecký vydává píseň Tina v symfonické úpravě a připravuje vydání nového alba

Text: Warner Music

Písnička Tina je prvním singlem z chystaného studiového alba JANKA LEDECKÉHO natočeného vloni ve spolupráci s Filharmonií Hradec Králové, které vyjde na vinylu a CD letos v dubnu. Vydání singlu doprovází videoklip.

V roce 2019 Janek Ledecký připravil a realizoval své první symfonické turné. Přijal výzvu absolvovat ho dohromady se čtyřmi věhlasnými symfonickými orchestry. Zahájil ho v ostravském Gongu s Janáčkovou filharmonií, následoval Zlín s Filharmonií Bohuslava Martinů. V pražském Rudolfinu a v Hradci Králové se Ledecký představil s Filharmonií Hradec Králové a v Brně s Czech Virtuosi. „Byl to jeden z mých nejsilnějších koncertních zážitků vůbec,“ říká Ledecký.

„Obsazení a instrumentace symfonického orchestru se vytvářela po staletí a větší hudební výbavou už žádnou písničku opatřit nejde. Na nahrávce se podílela skoro stovka muzikantů. A musím dodat, že skvělých muzikantů. Moc si této příležitosti vážím,“ pokračuje Janek Ledecký.

Originální verze písničky Tina pochází z alba Žentour 005 z roku 1991. „Když Hanz Sedlář navrhnul, že do refrénů dotočíme dětský sbor, trochu jsem znejistěl, protože mám pořád tu písničku spojenou s nešťastným osudem jedné kamarádky z Dánska. Když mi ale pustil nahrávku, pochopil jsem, že to je správně. A že se nic nemá brát doslova,“ dodává zpěvák a autor písně v jedné osobě.

Na nahrávce se kromě Janka Ledeckého (zpěv, kytary) podíleli Hanz Sedlář (bicí, perkuse), Pavel Mucha (akordeon), Jan Heřman (baskytara), Adriana Bajtková a Doris Tóthová (vokály), Filharmonie Hradec Králové (koncertní mistr Antonín Burda) a dětský sbor z Kouřimi pod vedením Adriany Bajtkové. Autorem aranžmá a orchestrace je Hanz Sedlář, který také orchestr na nahrávce dirigoval.

Tina na digitálních službách – www.WMCZ.lnk.to/JLTINA

Související odkazy:
www.icemusic-ledecky.cz
www.facebook.com/LedeckyJanek


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 562

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *