RockShock

Internetový rockový magazin

Pokračující Festival Spectaculare 2021 nabízí filmy i workshopy

Text: Anna Mašátová
Foto: Jiří Olszar

Festival Spectaculare nabízející poosmé to nejzajímavější ze současné alternativní scény napříč uměleckými žánry, zve kromě koncertů také na filmová promítání v pražském Biu Oko a workshopy s umělci a producenty Floexem, Romanem Rai a Lukášem Turzou.

Filmová tematika bude provázet workshop 4. listopadu s Tomášem Dvořákem aka Floexem. Kreativní proces a producentská analýza při tvorbě tracku přiblíží vznik několika Floexových tracků, a to především ze soundtracků poslední doby, třeba pro film Je Suis Karl, ale také pro počítačovou hru Papetura či do některých starších skladeb, které vzešly ze spolupráce s Amanita Design (Machinarium, Samorost). Jak při produkci a míchání myslet ve frekvencích a jiné tipy pro práci ve vašem DAW, přiblíží 18. listopadu Roman Rai. Co je to vlastně zvuk? Z čeho se skládá tón? Co je nejdůležitější pro dobrý mix? A jak připravit mixdown pro kvalitní mastering? To vše Rai zodpoví.

Jak v domácích podmínkách vytvořit profi master, ukáže 2. prosince Lukáš Turza, tedy snapmastering.com. Jak v podmínkách bedroom studia vytvořit funkční master skladby od základních akustických úprav přes tipy a triky, se dozví účastníci od masteringového inženýra s kredity pro Noisii, Machinedruma, Rival Consoles, Bassnectara, vydavatelství Italians Do It Better, Metalheadz, ale třeba i domácí dné nebo Duklu.

6. prosince zve Spectaculare opět k filmovému plátnu, tentokrát na hudební dokument Laurent Garnier: Off The Record. Věhlasný DJ a hudební producent nabídne svůj pohled na vlastní příběh, historii techna, rave a house music. Film zavede do Chicaga, Detroitu, Barcelony, Tbilisi i Tokia, ve filmu nechybějí další průkopníci taneční elektronické hudby jako Carl Cox, Pedro Winter, Jeff Mills, Derrick May a francouzský filmař a hudebník Quentin Dupieux aka Mr. Oizo.

Festival Spectaculare přinese také nabitý koncertní program. 9. listopadu vystoupí velký objev současné klasické hudby, polská skladatelka a pianistka HANIA RANI s violoncellistkou DOBRAWOU CZOCHER. Návštěvníci se dále mohou těšit na německého elektronického producenta APARDEA, producenta a skladatele JANUSE RASMUSSENA, britskou hudebnici a zpěvačku EMIKU a audiovizuální projekt Řeka LENKY DUSILOVÉ a ŘEKA ANSÁMBLU. Vstupenky zakoupíte v prodejní síti GoOut.net.

Další program Festivalu Spectaculare 2021:

04. 11. – Workshop Floex: Kreativní proces a producentská analýza při tvorbě tracku z Floexovy dílny, Palác Akropolis

09. 11. – Hania Rani (PL) & Dobrawa Czocher (PL), support: Andy Aquarius, Palác Akropolis

18. 11. – Workshop Roman Rai: Jak při produkci a míchání myslet ve frekvencích a jiné tipy pro práci ve vašem DAW, Palác Akropolis

26. 11. – Slaapwel rec. showcase: Stijn Hüwels (BE), Katharina Schmidt (DE), CAMP

03. 12. – Janus Rasmussen (FO) + Aparde (DE), Palác Akropolis

06. 12. – Film: Laurent Garnier: Off The Record, Bio Oko

09. 12. – Emika (UK), Planetárium Praha – 2 představení

20. 12. – Lenka Dusilová a Řeka ansámbl (CZ) + křest alba Řeka, Nová scéna

Videa:

Hania Rani & Dobrawa Czocher – www.youtube.com
Janus Rasmussen – www.youtube.com
Aparde – www.youtube.com
Emika – www.youtube.com
Lenka Dusilová – www.youtube.com
Laurent Garnier – Off The Recordwww.youtube.com

Související odkazy:
www.facebook.com/festivalspectaculare
www.instagram.com/spectaculare_music


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 566

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *