RockShock

Internetový rockový magazin

Pop-folkové duo Brigita & Štěpán připravuje novou desku

Text: Zuzana Kantorová
Foto: David Peltán

Mladé pop-folkové duo BRIGITA & ŠTĚPÁN, které tvoří zpěvačka, herečka a textařka Brigita Cmuntová společně se zpěvákem, kytaristou a skladatelem Štěpánem Kloučkem, se chystá nahrát nové album. Dvojice nadaných muzikantů chce svými osobitými písničkami osvěžit českou hudební scénu. Jejich tvorba je výjimečná především svou prostotou a radostí, s níž byly všechny písně tvořeny a jsou interpretovány. Album si lze předobjednat již teď na Hithitu.

Pop-folkové duo Brigita & Štěpán společně funguje již osmým rokem. Brigita píše texty a zpívá, Štěpán skládá hudbu, hraje na kytaru a také zpívá. Sami svoji tvorbu popisují slovy „dva souznící hlasy a kytara”. Na svém kontě už mají debutovou EP desku Korálky, kde hostoval Ondřej Ruml. Dále pak také oficiální videoklip k písní Lístky z kopretin. Nyní by rádi natočili CD se 14 pop-folkovými písněmi. Připravovaná deska s názvem …a co bude teď? vzniká ve spolupráci se spřátelenými muzikanty: bubeníkem Michalem ‘Kolouchem’ Daňkem, baskytaristou Ondřejem Hauserem, kytaristou Jakubem Juránkem a pianistou Albertem Romanuttim.

„Naše texty jsou plné barevných obrazů, osobních příběhů, ve kterých jsme se nacházeli, nacházíme a věříme, že se v nich najdete i vy. Hudba, která rozněžní i rozzáří. Profi provedení muzikantů, jejichž hraní je pohlazením a plynutím, které má grády! Dva hlasy, které to vše propojují. Takové bude naše CD,” popisuje nové album nadšeně Brigita Cmuntová.

K tomu, aby se album povedlo nahrát podle plánu, dvojici muzikantů v tuto chvílí scházejí už jen potřebné finance. Ty se snaží vybrat prostřednictvím sbírky na crowdfundingovém serveru Hithit.cz, kde si lze nové album předobjednat v předstihu. Fanoušci si zde kromě samotného alba mohou zakoupit například vstup na křest, songbook písní, lekci zpěvu nebo jógy s Brigitou, výuku hraní na kytaru se Štěpánem nebo třeba soukromý koncert dua Brigita & Štěpán doma v obýváku.

O hudebnících:
Brigita Cmuntová je zpěvačka a herečka, kterou můžete znát například ze seriálu První republika, vidět ji můžete i v nově chystaném filmu v režii Rudolfa Havlíka Bábovky (podle knižní předlohy Radky Třeštíkové), premiéra bude v září 2020. Pamatovat si ji můžete také z pražské muzikálové scény, např. z Divadla Broadway (muzikál Hamlet), Hybernia (Alenka v kraji zázraků, Sněhurka). V současné době hraje v Divadle Kalich (Mauglí) a Minor (Malá čarodějnice). Štěpána Kloučka jste také mohli potkat na prknech muzikálových divadel, např. v představení Lucrezia Borgia, Nezemřela jsem, Sněhurka, Romeo a Julie, aktuálně hraje v muzikálech Mefisto v pražské Hybernii a v představení Ne/normální. K jeho dalším hudebním projektům patří kapela Bizarre Band.

Související odkazy:
Hithit – www.hithit.com/cs/project/7339/brigita-stepan-nahravaji-desku
Spotify – www.open.spotify.com/artist/5OAb1b63fJvOz7tDdLSQGS?si=YBRQ_77cSOa2Z2-GCLT36A
Videoklip – www.youtube.com/watch?v=L17V3CRzZYU
Facebook – www.facebook.com/brigitaastepan
Instagram – www.instagram.com/stepan_a_brigita

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 9

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *