RockShock

Internetový rockový magazin

Pivní slavnosti 2020 v Jindřichově Hradci

29. února 2020, Jindřichův Hradec, KC Jitka

Text: Mária Nováková
Foto: Pavel Novák

Sobotní podvečer 29. února 2020 patřil v KC Jitka v Otíně u Jindřichova Hradce milovníkům piva a dobré muziky. V 16.30 hodin moderátor Karel Veselý zahájil Pivní slavnosti uvítáním návštěvníků a představil jednotlivé pivovary – Kamenice, Kozlíček, Popelín, Nová Bystřice, Zevlův Mlýn, Transformát, které nabízely pivo speciál, světlé výčepní pivo a ležák. Zároveň vyzval návštěvníky, aby ochutnávali a hlasovali pro nejlepší pivo.

Krátce po 17.00 hodině uvedl moderátor první kapelu, a to české multižánrové seskupení SPOLEKTIV. Tato kapela hraje autorskou hudbu s prvky folku, rocku, šansonu a jazzu. Zpěv je doprovázený převážně akustickými nástroji s použitím klasických kytar a šestistrunných baskytar, dechových nástrojů, perkusí, etnických nástrojů i moderních industriálních nástrojů a přístrojů. Jako první zvolila kapela pecku Plakala jsi do dlaní a nechyběla ani thrash/folková Příchozí. Šedesátiminutový set ukončil Spolektiv songem Lezeš mi na nervy. Během vystoupení stále přicházeli návštěvníci, tančili a ochutnávali piva od různých pivovarů.

Druhá v pořadí byla českobudějovická kapela BUDWEIS DRUNKEN BASTARDS, která vznikla v lednu 2018 z bývalých členů kapely Pirates Of The Pubs a jejich staronových kamarádů. Kapela zpívala převážně v angličtině a hrála v čele se zpěvačkou celtic punk (punkový základ spolu s banjem, akustickou kytarou, harmonikou a flétnou). Jejich styl připomíná irskou hudbu, která přímo vyzývala k tanci. Na všech členech kapely bylo vidět, jak je to baví a koncert si užívají. Parádní byla hned první pecka All For Me Grog, další songy Drunken Sailor, Dirty Old Town byly také luxusní. Mezi českými hity zaujala A proto! a Oheň v srdci.

Ve 20.00 hodin se s fanoušky přivítal Michal ‘Majkl’ Chramosta s kapelou GORILLA CRASH. Šedesátiminutový set se skládal převážně z hitů z debutového alba Evoluce, nechyběly songy Evoluce, Živel a ďábel, Baba Jaga, Obři jsou probuzeni, Není vo co stát a Střelec a býk. Tahle jindřichohradecká crossoverová parta s českými texty a melodickými kytarovými riffy vznikla v roce 2015 a fanoušky hodně bavila. Všechny pecky byly melodické, texty k písním, které jsou parádní a dobře zapamatovatelné, napsal ‘Majkl’ Chramosta. Fanoušci se celou dobu bavili a nechtěli Gorillu Crash vůbec pustit z pódia.

Po vystoupení Gorilly Crash nastal správný čas na vyhlášení soutěže o nejlepší pivo. První místo v kategorii ‘Pivo speciál’ získal pivovar Zevlův Mlýn, v kategorii ‘Světlé výčepní pivo’ si pomyslné zlato odnášel pivovar Kamenice a v poslední kategorii ‘Ležák’ získal prvenství pivovar Nová Bystřice. Gratulujeme!

Ve 21.45 hodin naskočila na pódium mladá impulzivní kapela BRUTÁLNÍ JAHODA, která se na vystoupení extrémně těšila; byl to její první koncert roku 2020. Jejich hudba baví široké spektrum posluchačů, je podtržena houslemi a celistvý zvuk je na tuzemské scéně neobvyklý. Kluci z kapely berou hudbu vážně, ale jako v každé kapele je zde velký prostor pro zábavu. A co se týče tvorby, fantazii se meze nekladou, a tak nikdy nevíte, co od Brutální jahody můžete čekat. Kluci mají poměrně širokou fanouškovskou základnu a jejich tvorba posluchače bavila a užívali si každou jejich pecku. Houslová sóla, zařazená do jednotlivých songů, neměla chybu a musela zaujmout každého z návštěvníků dnešních Pivních slavností. Zejména hity Paranoia, Už znáte Veroniku? a Reflektory byly bombastické, nechyběl ani přídavek Lucy a Blbá.

Poslední kapela dnešní akce byla PRAŠIVÁ HYENA, opět v čele s Michalem ‘Majklem’ Chramostou.xa0 Její repertoár je složený z coverů známých domácích i zahraničních autorů, zpívaných výhradně česky. Dnes kluci hráli ty největší rockové pecky od špičkových kapel Harlej, Škwor, Arakain, Olympic a dalších. Návštěvníci si jednotlivé sety, mezi kterými byly desetiminutové pauzy, moc užívali, najednou byl parket plný a tančilo se prakticky po celou dobu vystoupení této zábavové kapely.

Co říct závěrem? Pivní slavnosti se velmi vydařily, obrovské poděkování patří hlavním organizátorům, Kulturnímu centru Jitka, všem zúčastněným kapelám, skvělému moderátorovi Karlu Veselému, pivovarům Kamenice, Kozlíček, Popelín, Nová Bystřice, Zevlův Mlýn, Transformát a všem lidem, kteří se podíleli na organizaci této skvělé akce.


DALŠÍ REPORTÁŽE

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 116

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *