RockShock

Internetový rockový magazin

Sokolovna Dlouhý zažila pořádný punkový mejdan

15. října 2022, Dlouhý, Sokolovna Dlouhý

Text: Mária Nováková
Foto: Pavel Novák

V sobotu 15. října 2022 proběhl v Sokolovně Dlouhý na Semilsku již tradiční hudební festival Punková sobota, který už názvem každému napověděl, jaká hudba se zde bude hrát. Pořadatelé vybrali na tuto událost šest špičkových punkových kapel. U téhle akcičky jsme rozhodně nemohli chybět.

Celou akci odstartovala kapela OVČIE KIAHNE, která přijela z oblasti Českého ráje. Zpěvák ‘Bílák‘ to pořádně rozbalil hned v úvodu megahitovkou Haló, tady Luciper. Tahle pecka vždycky nakopne fanoušky na maximum. Musím ocenit parádní pohyb charismatického frontmana kapely Honzy Bílého, který to s fanoušky zkrátka umí.

Další v pořadí nastoupila kapela ČERTI VE STODOLE, která hraje už od konce osmdesátých let. Fanoušci stále přicházeli, a sokolovna se tak začala slušně zaplňovat. V průběhu pauzy jsme navštívili jídelnu, kde se podával řízek s domácím bramborovým salátem, krkovička se zelím a chlupatými knedlíky nebo ovárek s chlebem. Skvělé jídlo a příjemná obsluha, to je skvělá kombinace.

Po pauze následovalo vystoupení kapely INKOUST PANA BOUČKA. To už bylo v sále sokolovny plno a atmosféra byla úžasná. Při hitech Vzpomínej, Dej nažrat kočkám, Policejní auťáky se tancovalo pogo. Kapela rozpohybovala prakticky celou sokolovnu, bylo očividné, že lidi si to dnes přišli naplno užít.

Dalším vystupujícím byla punkrocková kapela VISION DAYS z Brněnce, kde pravidelně od roku 2000 pořádá punkový festival s názvem Brněnecfest aneb Punkovey klystýr. Kapela pořádně rozpumpovala fanoušky, kterých evidentně přibývalo. Sál už byl velmi slušně zaplněný, lidi se bavili, tančili pogo, zpívali, zkrátka Vision Days zaujali na první dobrou.

Vrcholem večera byla slovenská kapela BRATISLAVSKÉ DIEVČATÁ, která okamžitě zaujala nejen mě, ale i nadupanou sokolovnu. Kapelu tvoří kytarista a zpěvák Roman Klubal, známý z Lord Alex, spolu s Mirem ‘Mikko‘ Šimbochem a Mirem ‘Čupe‘ Lederleitnerem. Musím ocenit parádní bicí, kytarová sóla a skvělý pohyb a zpěv. Z jednotlivých členů doslova lil pot, ale užívali si koncert společně s fanoušky. Vystoupení nemělo chybu, byl to absolutní nářez.

Punkovou sobotu završila v pozdních nočních hodinách kapela APPLE JUICE, která dorazila z Prahy a zakončila vydařenou akci špičkovým koncertem.


DALŠÍ REPORTÁŽE

Zhlédnutí: 2028

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *