RockShock

Internetový rockový magazin

Horkýže Slíže ovládli čelákovický kulturák

1. října 2022, Čelákovice, KD

Text: Mária Nováková
Foto: Pavel Novák

V sobotu 1. října 2022 se konal koncert oblíbené slovenské kapely HORKÝŽE SLÍŽE založené v roce 1992. Punkrocková čtveřice má za tu dobu na svědomí přes desítku alb, z nichž dvě dosáhla na platinu, stejně jako hity A ja sprostá nebo Nazdar!!! Před rokem kapela vydala pokračování alba z roku 2003, a to Alibaba a 40 krátkych songov 2.

Cestou k čelákovickému kulturnímu domu jsme potkávali větší i menší skupinky fanoušků, většinou v tričkách Horkýže Slíže, takže bylo víceméně jasné, že tento koncert bude opět velkou událostí. V kulturáku již bylo vše nachystané, stánek s merchem byl v obležení a všichni netrpělivě očekávali, až koncert Horkýže Slíže začne.

Krátce po 20. hodině vypuklo pravé šílenství. S fanoušky se pozdravil frontman kapely Peter Hrivňák alias Kuko v boxerských rukavicích peckou Maštaľ, která sklidila, ostatně jako pokaždé, bouřlivý potlesk. Osmdesátiminutový setlist byl nabitý parádní hudbou se skvělými texty, namátkou jen vzpomenu na megapecky Silný refrén, Logická hádanka, L&G Song, Telegram, Mám v p… na lehátku, A ja sprostá. Došlo i na song, který už hodně dlouho nehráli – Ukaž tu tvoju ZOO. Sál byl zcela zaplněný fanoušky, u pódia se pogovalo, všichni si koncert naplno užívali. Kuko poděkoval fanouškům za to, že si přišli užít koncert naživo a také za vytvoření pekelné atmosféry. Na závěr se kapela rozloučila hitovkou Malá Žužu a ještě dlouhou dobu po děkovačce se ozývalo skandování „Horkýže, Horkýže, Horkýže!“.

Co říct na závěr? Opět skvělý koncert, Kuko se ani na chvilku nezastavil a celá kapela bavila fanoušky od začátku až do konce. Jediným mráčkem bylo zvládnutí občerstvení. Lidé čekali 30 minut i více ve frontě na láhev nealka nebo na pivo, což mně připadalo dost dlouho. Jinak to byl parádní zážitek.


DALŠÍ REPORTÁŽE

Zhlédnutí: 2063

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *