RockShock

Internetový rockový magazin

Arakain zahájili open air 2020 v Liberci, zdárně jim sekundovala kapela RAiN

20. června 2020, Liberec, Warehouse

Text: Mária Nováková
Foto: Pavel Novák

První zastávkou letních open air akcí metalové kapely Arakain se stala letní scéna hudebního klubu Warehause – a metaloví matadoři si skutečně nemohli vybrat lépe. Jako hosta si pozvali crossover rock/metalovou kapelu RAiN z Nového Města pod Smrkem, která je také zárukou parádní muziky.

Celá akce vypukla krátce po 19. hodině, kdy na pódium vtrhla kapela RAIN v čele s frontmanem Honzou Kvapilem, který to hned od začátku pořádně rozbalil. Šedesátiminutový set začal peckou Všichni jsme stejně daleko. RAiN svou smrští vypalovaček přilákali téměř okamžitě fanoušky pod pódium a večer začal nabírat na obrátkách. Playlist obsahoval jak songy z nové desky Svět bláznůMraky, Tak dělej, Vzpomínky, tak i starší kousky – Osud, Čína a další parádní pecky. Na úplný závěr vzal do ruky mikrofon kytarista Filip Čáp a vyšvihnul parádní cover, notoricky známou Rock Me Amadeus. Při této skladbě z osmdesátých let jsme mohli slyšet kytarové umění Honzy Kvapila včetně jeho super kytarového sóla.

Nezbytnou pauzu na přípravu hlavního koncertu jsem využila k obhlídce stánků s občerstvením, kterého byl dostatek, žádné fronty a velký výběr. Od hovězího nebo zvěřinového guláše přes grilovanou krkovičku až po klobásy nebo sekanou v housce. O pitný režim bylo též skvěle postaráno – dostatek piva, nealko piva a různých nealkoholických nápojů.

Ve 20.45 hodin spadla plachta s obrovským nápisem Arakain a na pódiu jsme spatřili metalové legendy z kapely ARAKAIN, kteří spustili nefalšovanou metalovou show. Jako první nám Honza Toužimský naservíroval největší pecku z nového CD Jekyll & Hyde s názvem Dnes ještě ne, na které se podílel Jan ‘Protheus’ Macků z Dymytry. Po prvním songu se Honza Toužimský přivítal s roztleskaným davem fanoušků. Poté už nám kapela servírovala jednu hitovku za druhou jak z nového alba, tak i známé osvědčené megahity. Kdo dnes přišel, rozhodně nemohl litovat ani na vteřinu a vychutnal si naživo např. To jsme my, Zase spíš v noci sama, Amadeus, Kolonie termitů, Hathor, Ďábelská hra a spoustu dalších. Také zazněl song Kompromis, v jehož klipu si zahrál populární herec Pavel Kříž. Nakonec si fanoušci vyžádali přídavek, kdy zazněly největší pecky Arakainu – Paganini a Apage Satanas.

Co říct závěrem? Koncert pod širým, i když zataženým nebem, se velmi vydařil, byl plný poctivé tvrdé metalové hudby, parádních textů a dvou skvělých kapel – Arakainu a RAiN, kterým patří obrovské díky.

Shlédnutí: 2

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *