Michal Pavlíček vydává sólové album Na obzoru, které považuje za osobní výpověď

Text: Warner Music
Kytarista MICHAL PAVLÍČEK vydává studiové album Na obzoru. Hráčská virtuozita se na něm prolíná s jedinečnými vokály jeho samotného a hostů Davida Kollera, Moniky Načevy, Milly Honsové, Phila Schoenfelta a Radka Škarohlída.
Michal Pavlíček svoji novinku považuje za jakousi svoji osobní výpověď. Mohlo by ji charakterizovat už zadání textu k písni Foreign Lights Philovi Shoenfeltovi: „Chtěl jsem vyjádřit pocit stárnoucího chlapíka, který je prosycen hudbou a dívá se z otevřeného okna kamsi na obzor, kde vidí cizí světla a odkud může přijít cokoliv.“ Album vychází z autorových kořenů, které se snažil posunout k novým obzorům. „Složil jsem skladby různobarevné, protože to je podstata mého vnímání hudby. Vedle zpívaných písní, ve kterých uslyšíte vedle mě Davida Kollera, Moniku Načevu, Milly Honsovou, Phila Shoenfelta a Radka Škarohlída, jsem druhou část alba věnoval svému kytarovému projevu. Tyto dva světy jsem se snažil vzájemně vyvážit,“ říká Michal Pavlíček.
Pro texty oslovil Jana ‘Saharu‘ Hedla a Phila Shoenfelta, dále zhudebnil báseň Jáchyma Topola a text Pavla Koláře z jedné z kapitol jeho knihy Řeka pod hladinou. „Chtěl jsem, aby i texty korespondovaly s mými pocity a viděním světa. Jednu píseň jsem věnoval svému blízkému kamarádovi, který nedávno odešel.“ Prvním singlem z alba zveřejněným před jeho vydáním byla píseň v podání Davida Kollera A teď už je to jednou jasný.
Hudebník nedávno oslavil 70. narozeniny dvěma nezapomenutelnými koncerty v O2 universu s mnoha očekávanými i překvapivými hosty. Česká televize v narozeninový den kytarového virtuosa odvysílala sestřih z obou vystoupení a také dokumentární film Michal Pavlíček: Rocker Verze 7.0 (režie Michal Baumbruck).
Album na digitálních platformách – www.MichalPavlicek.lnk.to/NaObzoru
Související odkazy:
www.michalpavlicek.com
www.facebook.com/pavlicek.cz
- Březfest 2026: Dvoudenní metalový open air v Jihlavě s evropským přesahem
- Thirty Seconds To Mars příští rok připomenou dvě nejikoničtější alba na evropském turné
- Edge Of Paradise oznamují headline turné po Evropě a Velké Británii. Na vybraných koncertech vystoupí s Visions Of Atlantis
- Naděje z kamionu bude pomáhat hudební beneficí v Havířově malé Beátce. Zahrát si může i kapela, kterou si zvolí fanoušci
- Na SORFEST do konce dubna za další zvýhodněnou cenu. Potvrzeny jsou i kapely pro Club Stage
- Chinaski představují nový singl Selhání. V létě vyrazí na turné napříč republikou






