RockShock

Internetový rockový magazin

V novém singlu Elegy Of Decay se tuzemští Ánni více noří do atmosférického black metalu

Text: Václav Votruba

Srny, příroda… a všudypřítomná temnota. Jihočeští ÁNNI vydali nový singl Elegy Of Decay, který se s chutí rochní v blackmetalových bažinách, avšak stále s důrazem na čistý ženský zpěv. S novinkou chtějí také oslovit labely kvůli vzniku dlouhohrajícího debutu, na kterém nyní pracují.

„Moc se mi líbí propojování atmosférického black metalu s Neiriným krásným zpěvem. Je to kombinace, na které Ánni stojí. Má v sobě tajemno, osobitost a něco nesmírně přitažlivého,“ uvádí kytarista a autor hudby Václav Votruba.

Ánni k novince, z jejíhož textu je cítit vůně hlíny, lesa a tlejícího dřeva, pořídili i klip, který opět režírovala Neira, jež se obecně stará o vizuální stránku kapely. „Ve videu jsou temné bytosti, které symbolizují přírodu. Je krásná, ale kvůli lidskému zásahu kolikrát i temná a v rozkladu. Jednou jí s námi dojde trpělivost, pohltí nás a pak se znovu zrodí v čistotě, bez lidí,“ komentuje Neira a dodává, že na videu spolupracovaly Srny z Junktownu, které jsou součástí českobudějovické taneční skupiny Aiwa! Tribe.

Nová skladba bude součástí připravované desky, již by kapela ráda vydala v příštím roce, kdy se také začne chystat na koncerty, které by měly odstartovat v roce 2026.

Související odkazy:
www.facebook.com/annimetal
www.open.spotify.com/artist/anni


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 780

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *