RockShock

Internetový rockový magazin

Swing, který vás pohltí, vyprodává Lucernu; letos už pošesté

Text: Marie Horovitzová

Představte si noc plnou blyštivých kostýmů, elektrizující energie a nezapomenutelných melodií. Přesně takové zážitky přináší ORIGINAL VINTAGE ORCHESTRA, ambiciózní big band založený v roce 2016 talentovaným muzikantem Petrem Kroutilem. V září se hudební seskupení vrací do pražského Lucerna Music Baru, kde se opět chystá ohromit své publikum.

Petr Kroutil, známý český hudebník, který svou kariéru odstartoval v Original Prague Syncopated Orchestra Ondřeje Havelky a proslavil se rolí Danyho Smiřického v seriálu Prima sezóna, založil big band s vizí vytvořit něco, co v Česku dosud nebylo. A povedlo se mu to. Jeho projekt Original Vintage Orchestra nejenže oživuje jazz 20. a 30. let, ale také přetváří moderní hity do swingového stylu. Výsledkem je explozivní hudební fúze, která přitahuje posluchače všech generací.

Repertoár big bandu zahrnuje dynamické aranže písní od Amy Winehouse, Michaela Jacksona, Justina Timberlakea, Bruna Marse, ale i českých kapel jako Tři sestry či Visací zámek. Petr Kroutil a jeho osmnáctičlenný orchestr přinášejí svěží vítr do světa swingu a každý jejich koncert je plný překvapení a nezapomenutelných momentů. Big band je také známý svou spoluprací s hvězdami české i mezinárodní hudební scény. Michal Malátný, Dalibor Gondík, Kate Mátl, Dani Robinson, Matěj Ruppert či Tereza Černochová, to jsou jen některé z hvězd, které se s big bandem objevily na pódiu. Pravidelnými hosty jsou také vokální trio Hot Sisters, finalistka MS v latin dance Nikol Mikesková a americký zpěvák Chuck Wansley. Show moderuje a často i režíruje uznávaný režisér Jiří Vejdělek, což dodává každému vystoupení další rozměr.

Tento rok Original Vintage Orchestra již pošesté vystoupí v Lucerně a na dalších místech v České republice. Ať už jste fanouškem swingu, nebo moderní hudby, koncert tohoto big bandu je zážitek, který si nesmíte nechat ujít.

Nezmeškejte jedinečnou příležitost vidět Original Vintage Orchestra v akci v pražském Lucerna Music Baru už 11. 9. Připravte se na noc plnou rytmu, elegance a nadšení, kde Kroutil navíc představí i svůj projekt KROUTILOVE a pokřtí novou desku.

Související odkazy:
www.vintageorchestra.com
www.facebook.com/OriginalVintageOrchestra
www.kroutilove.cz
www.facebook.com/KroutiLOVE


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 707

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *