RockShock

Internetový rockový magazin

20. ročník Antitrend Open Air Festivalu se blíží

Text: Reef

V sobotu 29. 6. 2024 se uskuteční jubilejní, už 20. ročník dnes již prakticky kultovního Antitrend Open Air Festivalu. Festival se nakonec i letos koná v příjemném prostředí vesničky Žabčice, která se nachází kousek od jihomoravské metropole Brna – navíc v luxusní vzdálenosti od zdejší vlakové zastávky (vlaky sem jezdí každou hodinu). Pokud vám v žilách koluje láska k hudebním stylům, jako je death, grind, brutal death, slam, goregrind, fastcore či crust, je sestava letošního ročníku tohoto extrémního festivalu pro vás jako stvořená.

Opět velmi silná sestava s hromadou zahraničních i domácích jmen čítá celkem 16 kapel z 9 různých světových zemí a ani letos nebude chybět několik velmi zajímavých seskupení, která se na území ČR neobjevují zas tak často. Každý správný fanoušek výše uvedených stylových škatulek si tak určitě vybere ty, za kterými se vydá cca 20 km jižně od Brna, kde se rozezní ta nejšílenější zvěrstva, co může extrémní scéna nabídnout. Neváhejte tedy dorazit a užít si tu báječnou rodinou a přátelskou atmosféru.

Asi největším lákadlem budou letos němečtí STILLBIRTH, kteří se během poslední doby vyšvihli do naprosté špičky minimálně evropského death metalu. Jejich nekompromisní brutal death se špetkou slamu naživo válcuje vše, co mu stojí v cestě. Navíc jejich pódiová show je velmi živelná i zábavná.

Sekundovat jim bude tuzemské duo dnes již kultovních kapel – deathmetalové stálice FLESHLESS (neuvěřitelných 30 let na scéně) a porno/goregrindová veselice SPASM, která roztancuje celý žabčický plac pod pódiem.

Pozadu určitě nezůstanou ani dvě ve zdejším areálu velmi známé bandy ze Švédska – RAZORRAPE a ANUS. Prvně jmenovaná doveze svůj ostrý a skočný goregrind, druhá pak nabídne zábavný animalistic death/grind/slam.

Mezi další známé pojmy v moravských grindových hájích dozajista patří moravská death/grind sebranka pořadatelů MINCING FURY či slovenští skotačiví grind stars SPERM OF MANKIND.

Letos se můžeme na Antitrend Festu těšit na hned několik poměrně exotických kapel – z Mexika se jedná hned o dvojici. V ČR poměrně známé grindové uskupení INTO SICKNESS a pak taky kapela ACE KOOL, která se svým gangsta corem bude oproti zbytku osazenstva stylově docela vyčnívat, nicméně jejich show slibuje příjemné zpestření. Krom mexických kapel přijedou i UTILIZE THE REMAINS až z dalekého Nového Zélandu a přesto, že nejsou na tamní scéně moc dlouho, jejich set si náležitě užijí především milovníci brutal death/slamu. A aby té exotiky letos nebylo málo, dojde dokonce i na íránskou kapelu CONFESS, která tohoto času ovšem má svůj azyl v Norsku, protože hrát v Íránu death/thrash se jen tak neodpouští; a kdyby borci zůstali ve své rodné zemi, čekalo by je několik let vězení.

Sestavu doplňuje severočeská stálice dissonant deathcoru ANIME TORMENT a kvarteto nasypaných grind či fastcorů – GREIA z Itálie/Slovinska, severočeská LUDRA a brněnské duo NO GOD RHETORIC a DISSECTED FLESH.

Na festivalu pochopitelně nebude chybět jak bohaté distro, kvalitní technické a zvukové zázemí (letos opět s profi zvukařským týmem VOMITORSOUND ze Slovenska), prodej triček, mikin, CD, schopná organizační stránka, profesionální osvětlení, tak především kvalitně obsazený a stylové pestrý line-up přímo na žabčickém pódiu. Přímo v areálu je také možnost stanování a pořadatelé zaručují přátelskou atmosféru pro pijácké radovánky (včetně opakování loňské úspěšné diskotéky) až do ranních odjezdů vlaků, jak tomu ostatně bývá každým rokem. Stánky s dobrým jídlem i pitím jsou pochopitelně samozřejmostí.

Nenechte si proto ujít jubilejní ročník Antitrend Open Air Festivalu, jenž se koná v sobotu 29. června v Žabčicích u Brna. Začíná se přesně s úderem poledne. Bude to veliké!

Info:
Žabčice (cca 20 km jižně od Brna, výborné vlakové spojení na trase Brno–Břeclav–Bratislava)
Sobota 29. 6. 2024
Start 12.00 hod.
Kontakt – antitrend@seznam.cz, tel.: +420 778 144 578

Podrobnější info:
www.facebook.com/events/1003293047692551
www.bandzone.cz/fan/antitrendparties


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 5 / 5. Počet hlasů: 1

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 693

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *