RockShock

Internetový rockový magazin

Krásný ztráty live poosmé. Kromě rocku nebude chybět ani alternativa, šanson či gospel

Text: Zuzana Kantorová

Festivalová přehlídka, jejímž zakladatelem a hudebním garantem je zpěvák MICHAL PROKOP, už v minulých týdnech zveřejnila hlavní část programu a nyní kompletuje nabídku dramaturgií dalších hudebních scén. Přibyla jména jako MONIKA NAČEVA s MICHALEM PAVLÍČKEM, EVA MIŠÍKOVÁ nebo CARPENTER ANTS. Krásný ztráty live se uskuteční ve dnech 8. a 9. srpna na tradičním místě na statku ve středočeských Všeticích u Benešova.

Na hlavní scéně se vystřídají například BRATŘI EBENOVÉ s JIŘÍM SCHMITZEREM, BARBORA POLÁKOVÁ, ZRNÍ, STO ZVÍŘAT, MIDI LIDI nebo THE SILVER SPOONS. Se svými oběma sestavami, tedy ‘plnotučným‘ FRAMUS FIVE i akustickým triem, samozřejmě zazpívá i garant festivalu Michal Prokop. Ze zahraničí festival přivítá slovenského rockového šansoniéra RICHARDA MÜLLERA či proslulého britského funky trombonistu ASHLEYHO SLATERA, známého mj. z kapely Freak Power.

Program na hlavním pódiu doplní Komorní scéna, na které ovšem vystoupí i mnozí další proslulí umělci. Je mezi nimi skvělá zpěvačka Monika Načeva, kterou doprovodí všeobecně uctívaný král českých kytaristů Michal Pavlíček. Svoje pubrockové hity, oblíbené už dvěma generacemi fanoušků alternativní scény, přijede zahrát skupina ECHT! Svébytné písničkářství představí například TOMÁŠ PRŮŠA se svým bandem nebo EVA MIŠÍKOVÁ s kapelou E+MAUSY. Bluesově vyladí Komorní scénu vynikající kytarista ST. JOHNNY, gospelově laděnou muziku přivezou ze Spojených států Carpenter Ants, bláznivý rej kostýmů a převleků podložený brilantní hudbou předvedou ZOOBLASTERS. Tu nejmladší generaci budou na Komorní scéně zastupovat například pozoruhodní brněnští pop-funkeři JAY DELVER, čím dál populárnější šansoniérka ROZÁLIE HAVELKOVÁ nebo klávesista Framus Five ANDY ČERMÁK v sólovém projektu.

Ke Krásným ztrátám live patří neodmyslitelně i scéna věnovaná vesměs alternativním, experimentálním a undergroundovým kapelám, která nese název ‘Všetická jízda‘. Letos v průběhu obou dní přivítá převážně hledačské soubory často bizarních názvů jako EDITH, PERMON BALET SUPERSTAR, JIŘÍKOVO VIDĚNÍ, CUK LETU, SLADKÝ KONEC, DŘEVĚNÉ PYTLÍ V JUTOVÝCH UHLÍCH, , RV4, DO ŘADY! nebo MUTANTI HLEDAJ VÝCHODISKO.

To samozřejmě není zdaleka všechno. Krásný ztráty live jsou známé i tím, že nabízejí kromě muziky také mimořádně zajímavý nehudební program, osvědčené živé podcasty Šídla a Dobrovského, Jiřího Peňáse nebo Salon Echo. V přípravě je i jedno velké nehudební překvapení, které bude již brzy oznámeno.

Festival Krásný ztráty live se chystá i na svém osmém ročníku potvrdit svoji pozici mezi nejlépe hudebně obsazenými a co do prostředí návštěvnicky nejvstřícnějšími českými festivaly. Nabídne dokonalou úpravu areálu, vynikající catering doplněný exkluzivní nabídkou, kterou na žádném jiném festivalu nenajdete, a také výborné ubytování. Momentálně jsou v nabídce partnerské balíčky ubytování na statku a balíček s ubytováním v nedalekém Benešově včetně shuttle servisu.

Aktuální vlna vstupenek za 2300 Kč a 2700 Kč s kempem zvolna dochází, pořadatelé doporučují urychlený nákup. Po vyprodání aktuální edice budou vstupenky opět o něco dražší.

Související odkazy:
www.krasnyztratyvsetice.cz
www.krasnyztratyvsetice.cz/cs#tickets
www.facebook.com/krasnyztratylivevsetice


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1818

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *