RockShock

Internetový rockový magazin

Na festivalu MikuLOVE 2024 se spojí avantgardní legendy Renaldo s Už jsme doma

Text: Arts Marketing

Dvacátý (plus čtvrtý) ročník hudebního festivalu MikuLOVE, který proběhne 30. a 31. srpna v areálu letního kina v Mikulově, nabídne svým návštěvníkům unikátní hudební zážitek. Na jednom pódiu se při společném koncertu setkají UŽ JSME DOMA a zpěvák RENALDO (Brian Poole) z anglické avantgardní legendy Renaldo And The Loaf, která nahrála několik alb se skupinou The Residents. Punc výjimečnosti je podtržen tím, že tato kapela téměř nikdy nevystoupila živě, a tudíž vidět jejich zpěváka na festivalovém pódiu je naprostý unikát. Na koncertě zazní vzájemné aranže písní obou kapel.

Na festivalu MikuLOVE, který navazuje dramaturgií a podtitulem ‘Festival nepopulární hudby‘ na dvacetiletou tradici přehlídky Eurotrialog pořádanou hudebníkem, promotérem, fotografem a dobrou duší alternativní hudby Romkem Hanzlíkem, zahraje během dvou dnů celkem dvacet kapel a hudebníků, například VLTAVA, KAREL PLÍHAL, HELMUTOVA STŘÍKAČKA, ZUBY NEHTY, PRVNÍ HOŘE, POVODÍ OHŘE, TERRIBLE 2S, KRAJINA RÓ a mnoho dalších. Festival také již tradičně představí kapelu z Japonska – tentokrát PLASTIC DOGS, avantgardní formaci saxofonistky Ono Ryoko. Koncerty doplní výstavy nebo program pro děti. Více informací na www.miku-love.cz. Vstupenky za zvýhodněnou cenu do 31. května jsou k dostání v síti GoOut.

Anglická avantgardní dvojice Renaldo And The Loaf působí na hudební scéně již od 70. let minulého století a velmi úzce spolupracovala s anonymní americkou skupinou The Residents. Už jsme doma s touto kapelou spolupracovali o dvě desítky let později na jejich představení Freak Show a také pak na albu Moravian Meeting. „Právě způsob spolupráce na Moravian Meeting se stal impulzem pro spolupráci mezi Už jsme doma a Renaldo And The Loaf. Tato kapela téměř nikdy nevystoupila živě, a vidět jejich zpěváka na festivalovém pódiu je tedy naprostý unikát,“ vysvětluje vznik společného projektu frontman Už jsme doma a zároveň dramaturg MikuLOVE Miroslav Wanek.

Renaldo And The Loaf nahráli několik oficiálních studiových alb včetně Title In Limbo s The Residents. Nedávno byli zařazeni na webovou stránku nazvanou Nejdivnější kapely světa a magazín Mojo zařadil jejich nahrávku mezi 50 nejdivnějších desek všech dob. V 80. letech se dvojice rozpadla, v roce 2006 se opět dala dohromady a v roce 2016 vydala po dlouhých dvaceti devíti letech své první album nazvané Gurdy Hurding. V roce 2022 byl natočen film Renaldo And The Loaf – 23rd Century Giants, který podrobně mapuje historii kapely.

„Po Green Milk From Planet Orange, UZU a Ruins Alone v minulých letech máme letos z Japonska další skvělou kapelu Plastic Dogs. Pomalu se nám tak vytváří příjemná tradice,“ zdůrazňuje Miroslav Wanek. Saxofonistku Ono Ryoko mohlo české publikum již několikrát vidět v duu Sax Ruins, kde hrála s bubeníkem Yoshidou Tatsuyou, který loni hrál na MikuLOVE svůj sólový program. „Samotný fakt, že spolupracuje s Tatsuyou, je potvrzením, že se jedná o špičku japonské avantgardy,“ doplňuje Wanek.

K dalším nově potvrzeným jménům festivalu MikuLOVE patří Vltava, Karel Plíhal, Helmutova stříkačka, Zuby nehty, První hoře, Povodí Ohře, Oswaldovi a Krajina Ró. Celkově zahraje dvacet kapel a hudebníků.

Dějištěm festivalu se již počtvrté stane nově zrekonstruovaný amfiteátr letního kina v Mikulově, přilehlý park a další místa v tomto historickém jihomoravském městě. Návštěvníkům bude k dispozici stanové městečko a veškerý festivalový servis včetně bohatého občerstvení. Areál amfiteátru je bezbariérový.

O dramaturgii festivalu MikuLOVE se stará dlouholetý přítel a kolega Romka Hanzlíka z kapel FPB a Už jsme doma Miroslav Wanek. Pořadatelství převzali po domluvě s Romkovou životní partnerkou Ladou Kuruczovou jeho přátelé a kolegové Petr Pošvic a Radim Svatoň. Festival dává prostor nekomerční – nemainstreamové hudbě, umělcům ‘okrajových‘ žánrů, není pouze o zvučných jménech, ale i o mladých talentech. Ve svém názvu má zvýrazněno slovo LOVE (láska) a nejde jen o slovní hříčku – jde o symbolické vyjádření ducha celého festivalu, který je o lásce k hudbě, ale i o lásce mezi lidmi, o toleranci, hledačství, o respektu k ostatním, a hlavně o fantazii bez limitů, o nekonečném objevování. Dvoudenní vstupenky jsou v prodeji v síti GoOut. Ceny: 1490 Kč – pouze do 31. 5. 2024, 1590 Kč – pouze do 31. 7. 2024, 1690 Kč – základní cena. Děti do 15 let věku v doprovodu rodičů zdarma. Vstupenky v akci 6+1 zdarma nebo 10+2 zdarma jsou pro skupiny k dispozici u pořadatele na klub@livermusic.cz.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 833

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *