RockShock

Internetový rockový magazin

Petr Kroutil točí album. Své fanoušky bohatě odmění nejen písněmi, ale i cestou do Londýna

Text: Marie Horovitzová
Foto: archiv Petra Kroutila

PETR KROUTIL natáčí novou desku, na které zazní, kromě jiných optimistických melodií, také ústřední píseň z filmu Sladký život s názvem By The Way. Pop-rockové album bylo produkováno v USA pod taktovkou americko-českého producenta Mirka Váni. Křest LP a dvojkoncert proběhne v září v Lucerně.

Petr Kroutil natáčí zbrusu nové album KroutiLOVE. „Oslovil mě producent z USA Mirek Váňa, se kterým se známe se z Berklee College Of Music v Bostonu, kde 25 let pracoval a já studoval, jestli bych svoji radostnou živelností nechtěl zasáhnout trochu širší okruh lidí než jen fanoušky swingu a mého big bandu Original Vintage Orchestra. Přemýšlel jsem o tom a začali jsme společně s Jarkou, mojí úžasnou ženou, psát a skládat. Po čtyřech letech hledání, tápání a nalézání cesty se nám podařilo napsat velké množství nových písniček v pop-rockovém stylu, které stojí za nahrání,“ říká Kroutil.

Na album mohou přispět také Kroutilovi fanoušci, a to libovolnou částkou. Díky daru se stanou součástí nově vznikajícího alba, ale mohou získat také řadu úžasných cen, od alba s věnováním přes vstupenky na křest desky, domácího koncertu kapely až po nezapomenutelný zážitek v nahrávacím studiu v Abbey Road. „Jedná se o cestu do Londýna, přímo do nahrávacího studia Abbey Road, kde nahrávali ti nejlepší světoví umělci, jako například The Beatles, Queen či Collins. Součástí cesty je možnost zazpívat si se mnou či zahrát přímo ve studiu, samozřejmě letenky a ubytování v luxusním hotelu, limuzína a také společná večeře se mnou a hlavním producentem Mirkem Váňou,“ popisuje nadšeně Petr Kroutil, jaké ceny mohou fanoušci získat přispěním do sbírky na portálu Donio.

Deska plná skvělých a optimistických melodií byla produkována v USA, v Nashvillu a Los Angeles. „Díky našim dlouhodobým vazbám a kamarádům v Americe jsme se rozhodli vše produkovat v USA. Naživo ovšem budeme hrát se smečkou fantastických hudebníků z Čech. Kromě mě a mojí ženy se můžete těšit na Mirka Váňu, Juliana Kroutila, Martina Rufera Kinga, Honzu Červenku a Pavla Kučeru,“ uzavírá zpěvák.

Křest desky společně s dvojkoncertem skupiny KROUTILOVE a big bandu ORIGINAL VINTAGE ORCHESTRA za přítomnosti úžasných hostů proběhne 11. září v Lucerna Music Baru.

Související odkazy:
www.kroutilove.cz
www.facebook.com/KroutiLOVE
www.instagram.com/KroutiLOVE


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 919

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *