RockShock

Internetový rockový magazin

Basinfirefest se blíží! Line-up je kompletní a do začátku festivalu zbývá jen měsíc

Text: Obscure Promotion

Nejnovějším přírůstkem dalších šesti kapel se uzavřela letošní sestava Basinfirefestu. Do Spáleného Poříčí zamíří francouzští CELESTE, kteří vás pohltí svým avantgardním black metalem. Českou alternativní scénu budou reprezentovat PRVNÍ HOŘE, kteří letos slaví 25 let na scéně s novým albem Achtung, Sultan! Ze Slovenska přijede heavy/thrashmetalová exploze ACID FORCE, která přináší poctivý metal staré školy 80. let. Dále se můžete těšit na REFORE, čistokrevný thrash metal ze Zlínska. SHOGUN TOKUGAWA se minulý rok po 11 letech vrátili na pódia se svou novou vlnou post-hardcoru a nebudou chybět ani DEADROOTS, mladá česká kapela inspirovaná legendami metalu.

Na Basinfirefestu letos vystoupí také přední pagan/folkmetalová kapela ARKONA, která se po pěti letech vrací se svým devátým studiovým albem Kobʼ. Seznam rozšiřují také dvě britská jména – talentovaní melodic/post-hardcoroví AS EVERYTHING UNFOLDS a DREAM STATE, čtyřčlenná alternativní rocková kapela z jižního Walesu.

Radost budou mít také příznivci české hudební scény, jelikož se line-up rozrostl o dalších devět českých kapel, mezi které patří NIAKARA baskytaristy Zdeňka Kuba (ex-Arakain), PAN LYNX, hudebně výtvarný projekt Michala Skořepy, nebo 1000BOMBS, plzeňská thrash/death metalová čtyřka. České zastoupení také posílí HENTAI CORPORATION, jedna z nejtalentovanějších a zároveň nejkontroverznějších kapel u nás. S novou deskou pak dorazí projekt Dana Frimla MEAN MESSIAH a svůj špinavý rock’n‘roll zahraje kapela HEJTMAN.

Nebude chybět ani plzeňská legenda FATA MORGANA, jejíž základní kámen byl položen již někdy okolo roku 1984 a stál u něj Šakal (Törr). Dorazí i brněnská heavy/hardrocková formace DOGMA ART s Martinem ‘Marthusem‘ Škaroupkou (Cradle Of Filth) za bicími. Nové album Leaver pak představí SATISFVCKTION.

Basin posiluje také blackovou sestavu o NYRST, pocházející z Reykjavíku, která představí nové album Völd, inspirované syrovou silou islandských vulkánů. V neposlední řadě pak Spálené Poříčí navštíví i okultní ASAGRAUM, ryzí, přímočarý black čistě ženské kapely v čele s Obscurou.

Dej si Basin na otočku!
Nemůžete dorazit na celý festival? Tak pojeďte na Basin na otočku! Kupte si jednodenní lístek – a to nejen pro sebe, ale za zvýhodněnou cenu také pro celou svou partu díky speciální vstupence pro tři osoby.
Jednodenní lístky můžete koupit zde: www.basin.cz/cs/tickets

Aktuální sestava:
1000 BOMBS, ACID FORCE, ARKONA, AS EVERYTHING UNFOLDS, ASAGRAUM, ATREYU, BATTLE BEAST, BLIND GUARDIAN, BRAND OF SACRIFICE, CELESTE, CRADLE OF FILTH, CROWBAR, DANGERFACE, DEADROOTS, DESTRUCTION, DOGMA ART, DREAM STATE, FATA MORGANA, FEAR FACTORY, FLESHGOD APOCALYPSE, GUTALAX, HALOCENE, HEJTMAN, HENTAI CORPORATION, HULDER, IN EXTREMO, INSOMNIUM, KATAKLYSM, MEAN MESSIAH, NANOWAR OF STEEL, NIAKARA, NYRST, PAN LYNX, PANZERFAUST, PRVNÍ HOŘE, REFORE, ROTTING CHRIST, SATISFVCKTION, SHOGUN TOKUGAWA, SKÁLMÖLD, SUFFOCATION, SUICIDAL ANGLES

26.–29. 6. 2024 – Spálené Poříčí

Více informací najdete na www.basin.cz/cs.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 693

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *