RockShock

Internetový rockový magazin

Karin Ann vydává debutové album Through The Telescope

Text: BrainZone Promotion

Česko-slovenská indie/folkrocková zpěvačka KARIN ANN vydává dlouho očekávané debutové album Through The Telescope. Nahrávalo se po celém světě s hudebníky různých národností. Jedenadvacetiletá autorka na něm umně zachycuje aktuální témata své generace. Vydání doprovází videoklip k hlavnímu singlu alba I Don’t Believe In God. V něm zpěvačka reflektuje duchovní dilemata, ovlivněná vlastní zkušeností s životem queer ženy v konzervativním katolickém prostředí. Přestože se vzdala formálního náboženského přesvědčení, potýká se s hledáním duchovní útěchy v životě. Aktuální album už pochválili v prestižním britském hudebním časopise NME. Hudební novinářka Cordelia Lam mu udělila čtyři hvězdičky z pěti možných: www.nme.com

Video k písni I Don’t Believe In God obsahuje tzv. ‘cameo‘, tedy překvapivou epizodní roli ztvárněnou známou osobností. V případě české zpěvačky jí je britská umělkyně Imogen Heap, se kterou Karin Ann spolupracovala na remixu svého předchozího singlu False Gold. Text písně odráží boj s osobní krizí identity, hudební video ukazuje tento boj v širším kontextu náboženského pronásledování, společenské nespravedlnosti a čerpá inspiraci z historických událostí a čarodějnických procesů.

S novým albem je Karin připravená vstoupit na globální hudební scénu. Vycházející hvězda, která má již několik mezinárodních zářezů, na něm prokazuje pozoruhodnou schopnost ovládat různé hudební styly a otevřený přístup k řešení složitých témat lásky, identity a duševního zdraví. Kolekce čtrnácti skladeb vznikala ve spolupráci s Benjaminem Lazarem Davisem a Willem Graefem z americké kapely Okkervil River. Oběma hudebníkům se podařilo Karin pomoci najít vlastní hudební styl, který čerpá z folku, buzz rocku, ale také gotického diska a široké škály inspirací a hudebních odkazů na Mazzy Star, Stevie Nicks nebo Davida Bowieho.

„Než jsem vůbec začala uvažovat o nahrání svého debutového alba, měla jsem tvůrčí i osobní krizi a zvažovala jsem, že hudební svět opustím. Na scénu nečekaně vstoupil Benjamin, můj spolupracovník na albu, a později Will. Pomohli mi veškeré pochybnosti překonat a celá nahrávka dopadla ještě lépe, než jsem si představovala,“ popisuje Karin Ann. „To, co jsme společně vytvořili, odráží nejen moje emoce, ale i můj život. Posluchači tak mohou nahlédnout jak do mého soukromí, tak třeba i do svého, pokud hledají odpovědi na stejné otázky jako já,“ říká zpěvačka.

Hudba Karin Ann se na albu noří do témat genderové rovnosti, duševního zdraví, lidských práv a zkoumá vnitřní boje mladé generace včetně témat, jako je mladá láska, toxické vztahy a osobní integrita. Mladá zpěvačka se rovněž dotýká svých zkušeností queer ženy na katolickém Slovensku.

Karin Ann již dříve z alba vydala dvě skladby: False Gold, kterou doprovázela její titulní strana na obálce britského časopisu NME, a She. Tu veřejně podpořila redakce jednoho z nejprestižnějších hudebních ocenění Grammy Awards v rámci svého programu na podporu mladých talentů Global Spin. Ve stejné době se Karin představila i v rámci NY Fashion Week nebo na festivale SXSW v Austinu. V Česku se umělkyně dostala letos již podruhé do širších nominací na Ceny Anděl a loni zvítězila v kategorii ‘Objev roku‘ na Hudebních cenách Žebřík.

Through The Telescope tracklist:
1. Once A Man
2. Pile Of Bones
3. False Gold
4. The Band Keeps Playing
5. Last Few Minutes
6. For You
7. Neverland
8. A Song For The Moon
9. She
10. Olivia
11. Memories Of You
12. I Don’t Believe In God
13. Beautiful Life
14. My Best Work Of Art


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 646

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *