RockShock

Internetový rockový magazin

Metalcoristé Prospective a Traveller ‘na čarodějnice‘ dovezou explozivní energii i emoce

Text: Pavel Pavlík

PROSPECTIVE z boloňské Felsine v roce 2013 sice původně vznikli jako sólový projekt bubeníka Flavia Cacciariho, ale pěknou řádku let už to drhnou jako stabilní kapela, která v r. 2016 výtečně debutovala s deskou Beyond. Zlom však přišel až se třetí deskou All We Have u na talenty prověřené stáje Long Branch Records.

Na nové desce Reasons To Leave Prospective představili nového zpěváka a jejich značně progresivní styl plný technické vyspělosti se obsahově zabývá tématy sebepoznání, odolnosti a složitosti lidských vztahů a je po všech stránkách dotaženou sbírkou, takže není divu, že dosud nejúspěšnější album kapely už nasbíralo přes 2 miliony streamů. V dubnu a květnu je tahle italská bomba na turné. Na čarodějnice dorazí do pražské Klubovny společně s Traveller.

Troufáme si tvrdit, že většina metalcorových poctivců bude už německé TRAVELLER taky znát. Fanoušci jejich moderního metalcoru, kde není nouze o melodie, poctivé refrény ani groovy breakdowny, ho pro doplnění o zvukové podkresy nazývají ‘ambient corem‘. Do něj kvartet těchto talentů vnáší osobní zkušenosti, jež zabaluje do emocionálních příběhů, které jsou blízké téměř každému. A pokud si nechcete nic představovat, prostě otevřete šuplík, kde se vám válí Currents, Invent Animate nebo Erra, a jste doma. Traveller není cizí ani progrese, takže u nich nehrozí oposlouchání.

30. 4. 2024 – Praha, Klubovna

FB událost – www.facebook.com/events/351834477669960
Vstupenky – www.goout.net/en/tickets/traveller+prospective


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1407

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *