RockShock

Internetový rockový magazin

Black Death Over Europe Tour – Černá smrt v podání Pestilence, Carnation a Bodyfarm hned třikrát – v Jaroměři, Ostravě a Košicích

Text: Obscure Promotion

PESTILENCE za sebou od svých thrashmetalových začátků až po vlivnou deathmetalovou transformaci zanechali nesmazatelnou stopu na světové metalové scéně, která zahrnuje vlivná alba jako Consuming Impulse (1989) nebo Testimony Of The Ancients (1991). Po vydání zatím posledního přelomového alba Exitivm v roce 2021 nyní lákají fanoušky oznámením o nadcházejícím desátém studiovém albu, které ponese jméno Portals.

Zakladatel a kytarista Patrick Mameli, jediný původní člen, vede kapelu dynamickou odyseou a upevňuje její status průkopníků progresivního death metalu. Ačkoliv kapela během svého fungování prošla dvěma rozpady a reuniony a nedávno i další personální změnou, kdy Roel Käller z Mayan nahradil na pozici baskytaristy Joosta van der Graafa, je tato holandská legenda a jedna z nejzásadnějších deathmetalových kapel od svého vzniku v roce 1986 na neúnavné hudební cestě, která svou složitou technikou a nakažlivou brutalitou zamoří vaše uši.

Black Death Over Europe Tour tak slibuje nezapomenutelný zážitek pro všechny milovníky deathmetalového žánru, který se ponese ve znamení odhodlání kapely Pestilence dál přinášet špičkový metal.

CARNATION, deathmetalová mašina, strávila posledních deset let oživováním žánru, přičemž dovedně vyvažovala autenticitu staré školy se svěžím přístupem. Jejich třetí čerstvé album Cursed Mortality se odvážně pouští na experimentální území a znamená pro kapelu znovuzrození – s novým vizuálním přístupem i logem. Tato další kapitola, která je pokračováním jejich bohaté kariéry, navazuje na úspěšnou cestu ve jméně neúprosné surovosti a drtivé preciznosti s kritikou uznávanými alby Chapel Of Abhorrance (2018) a Where Death Lies (2020). Evoluce Carnation přesahuje hudební rámec a jejich odvaha vystoupit z komfortní zóny signalizuje začátek nové vzrušující kapitoly těchto belgických obchodníků s deathem.

Další vrstvu brutality na turné přidají BODYFARM, kteří v nové čtyřčlenné sestavě představí své očekávané páté album Ultimate Abomination. Tato holandská deathmetalová síla, která vznikla v roce 2009, začínala jako kapela orientovaná na starou školu a klasiku. Navzdory změnám v sestavě, včetně tragické ztráty zakladatele Thomase Wouterse v roce 2019, zůstávají Bodyfarm věrni své základní etice, ale nebojí se ani posouvat svůj styl a do večera našlapaného deathem vnesou s novou deskou i špetku blackmetalového vlivu.

7. 4. 2024 – Jaroměř
Předprodej – www.obscure.cz/cs/tickets/detail/id/654
FB událost – www.facebook.com/events/357119766850440

8. 4. 2024 – Ostrava
Předprodej – www.obscure.cz/cs/tickets/detail/id/655
FB událost – www.facebook.com/events/844981547376022

9. 4. 2024 – Košice
Předprodej – www.obscure.cz/cs/tickets/detail/id/656
FB událost – www.facebook.com/events/1379697519645504

Předprodej viz e-Ticket výše, dle místa konání dále v sítích GoOut a Ticketmaster.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1252

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *