RockShock

Internetový rockový magazin

Návrat slovenských indierockerů Billy Barman

Text: Martin Brzobohatý

Indierocková kapela BILLY BARMAN patří k nejvýraznějším jménům na alternativní slovenské scéně. Nyní vyráží na turné k nové desce Galéria duševného zdravia, kterou představí 10. dubna na Flédě. Jako speciální host vystoupí THE CURLY SIMON s kapelou.

Pátá studiová deska Galéria duševného zdravia (2024) vyšla 26. března pod labelem Slnko records, na kterém působí třeba také Katarzia a Jana Kirschner. Nahrávka je plná svěžích popových melodií, akustických balad, ale i tanečnějšího klubového zvuku. „Deska je pozvaním do nášho vnútorného sveta, v ktorom sme sa za uplynulé roky začali vŕtať viac a viac. Album prináša celú škálu pocitov a emócií. Rovnakú ambíciu má aj náš nový koncertný program,“ přibližuje kapela.

Bratislavská formace, založená Jurajem Podmanickým a Jožem Vrábelem v roce 2008, zaujala publikum už svým debutovým albem Noční jazdci (2010). Odnesla si za něj cenu Radio_Head Awards Rádia_FM, kterou poté ještě několikrát úspěšně obhájila v různých kategoriích včetně ‘Koncertní kapely roku‘, ‘Singlu roku‘ a dvou ‘Alb roku‘ za desky Dýchajúce obrazy (2016) a Zlatý vek (2020). Na Flédě Billy Barman naposledy vystoupili v roce 2018 společně s folklorním souborem SĽUK a o rok dříve v rámci společného turné s Katarzií.

Ukázky:
www.youtube.com/watch?v=iTen3Fdf3gU
www.youtube.com/watch?v=3NZNwNbKRGs
www.youtube.com/watch?v=SBxnk_YTxZY

FB událost – www.facebook.com/events/1591215975051506

Předprodej (420 Kč plus poplatky sítě):
www.goout.net/cs/listky/billy-barman/rptw
www.smsticket.cz/43635-billy-barman-fleda-brno


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1220

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *