RockShock

Internetový rockový magazin

Kapely Jaksi Taksi a zakázanÝovoce se po pěti letech vydávají na společné turné

Text: ForFUN Agency

Silné melodie, úderné bicí a přímý tah na branku, to jsou hlavní hudební atributy trojice pop-punkrockových kapel JAKSI TAKSI, ZAKÁZANÝOVOCE a COVERS FOR LOVERS, které začátkem dubna vyrážejí na společné celorepublikové turné. Těšit se můžete na celkem jedenáct zastávek, rozdělených na dvě části (jarní a podzimní). Kapely slibují to nejlepší ze svých repertoárů, několik novinek i částečný návrat ke starší tvorbě.

Kapela Jaksi Taksi adaptovala styl moderního amerického punk rocku pro české prostředí a byla první, kdo reagoval na hudební skupiny jako Green Day, Blink-182 či Bad Religion. Kapela tak prosadila tento hudební styl v podobě videoklipů do celoplošných televizí a její skladby se umísťovaly na předních příčkách hitparád v době, kdy ještě takovéto hitparády měly velkou sledovanost u diváků a hudebních příznivců. Na svém kontě má 11 řadových alb, pravidelně koncertuje po celé republice a fanoušci ji mohou vidět také na pódiích letních festivalů či hudebních slavností.

Kapela sice v lednu letošního roku vydala akustické CD s názvem Egoland – Unplugged, ovšem na nadcházejícím turné předvede skladby v tradiční rockové podobě. Ostatně i toto akustické album navázalo na předešlou desku Egoland, která vyšla ještě v covidové době a jejíž prezentaci nástup celosvětové pandemie zbrzdil.

„Kvůli covidu jsme byli nuceni omezit hraní v klubech a kulturních domech, proto jsme rádi, že se nyní můžeme vrátit i na tato místa, kde jsou si hudebníci a fanoušci blíž než v případě vystupování na větších pódiích hudebních festivalů či jiných podobných akcích, které jsme v předchozí době preferovali. Na turné zahrajeme skladby ze všech alb a možná dojde i na nějaké překvapení,“ komentuje přípravy na turné baskytarista kapely Tony.

Kapela zakázanÝovoce připravuje nové singly a také vyhlíží nové album. To poslední, které nese název Svět se změnil, vydali zakázanÝovoce před 4 lety, tedy v roce 2020. Příchodem Štěpána Soukupa, který loni opustil sólovou dráhu a připojil se opět ke kapele, se spustila vlna inspirace na nové písně a společně s dalším zakládajícím členem, baskytaristou a zpěvákem Yarisem, se pustili do práce. Aktuálně mají připraveno několik písní, které by v průběhu roku mohly zaznít i na živých koncertech. Yaris k tomu dodává: „Jsem rád, že jsme se Štěpánem opět v kreativním procesu a skládáme spolu. Vzpomínám na všechny ty zásadní hitovky z alb Život se tě neptá, Díky vám! nebo Dost už bylo gest, které jsme společně dávali do kupy. Letos je to 20 let, co se známe, a věřím, že i tohle magický číslo vytvoří opět něco výjimečného, co potěší uši našich fanoušků.“

Dvojici zavedených a ostřílených pilířů naší pop-punkrockové scény doplní pražská kapela Covers For Lovers. Tato čtveřice muzikantů soustředěná kolem bubeníka Aleše se dala dohromady po jeho odchodu z Jaksi Taksi v roce 2010. Od té doby kapela vydala několik CD nosičů, nespočet singl nahrávek a videoklipů. Kluci jsou autory hymny jihočeského festivalu v Přeštěnici a pravidelně se objevují na festivalech po celé ČR. Jejich singl Hvězda dokonce opakovaně vyhrál hitparádu na stanici Frekvence 1. Ačkoli si z názvu kapely můžete vyvodit, že se její tvorba soustředí na ‘covery‘ neboli předělávky, opak je pravdou. Těšit se můžete na poctivý devadesátkový melodický punk rock s novodobějšími hudebními prvky. Vše hezky česky a svižně. „Do našeho setlistu jsme zařadili několik oprášených starších věcí a samozřejmě pár našich srdcovek ze škatulky předělávek,“ uvádí na pravou míru baskytarista kapely Dejv.

No Time For A Long Tour 2024 (part 1):
05. 04. – Velké Meziříčí, Music club Panorama
06. 04. – Pardubice, ABC klub
12. 04. – Praha, Vagon klub
13. 04. – Sedlčany, Pohoda club
19. 04. – Kolín, KD
26. 04. – Havlíčkův Brod, Klub Oko
27. 04. – Horažďovice, KD

No Time For A Long Tour 2024 (part 2):
27. 09. – Valašská Polanka, KD
28. 09. – Písek, Divadlo Pod čarou
04. 10. – Humpolec, Party House Tennessee
05. 10. – Teplice, KNAK

Ukázky:
Jaksi Taksi – www.youtube.com/watch?v=63-juUx4ptQ
zakázanÝovoce – www.youtube.com/watch?v=Vh6lMsC2wgM
Covers For Lovers – www.youtube.com/watch?v=Lck5FgVhpAQ


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 592

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *