RockShock

Internetový rockový magazin

Chinaski mají chuť zlobit. Nový klip natočili pro radost sobě a fanouškům

Text: Zuzana Kantorová

Píseň Mám chuť zlobit z posledního řadového alba Frihet je jednou z nejoblíbenějších písní na koncertech kapely CHINASKI. Ta se proto rozhodla ke svému třicetiletému výročí natočit jako jeden ze speciálních dárků klip s režisérem Michalem Skořepou.

„Mám chuť zlobit se během loňského léta stala hymnou všech, kteří se přicházejí na naše koncerty bavit. A baví i nás. Proto jsme se rozhodli oslovit režiséra Michala Skořepu, jehož pojetí klipů nás neskutečně baví a přišlo nám, že právě on je pro tuto píseň nejlepší volbou,“ říká k uvedení nového klipu frontman Chinaski Michal Malátný.

Na scénáři i produkci se podílela celá kapela, z velké části se do ní promítly nápady Michala Malátného, které režisér převedl do zcela jistě nejodvážnějšího počinu, jaký kdy skupina udělala. Nadsázku klipu umocňuje i to, že si v něm zahrály dcery i manželka frontmana skupiny, ale také věrní fanoušci a kamarádi kapely. Natáčení probíhalo ve zkušebně kapely, která tak dává nahlédnout do míst, kde vznikají nové písně i nápady. V kostýmu růžového králíka v klipu překvapí epizodní role Franty Černého ze skupiny Čechomor.

Oslavy 30 let od vydání prvního alba skupiny vyvrcholí v 11. a 12. prosince v pražské O2 areně. Chinaski tu odehrají dva koncerty po sobě. „Bylo pro nás krásným překvapením, jak rychle se první koncert vyprodal. Proto jsme se rozhodli přidat druhý hned o den později. Děkujeme našim fanouškům za to, jak rychle mizí lístky i na něj. Je to pro nás velký závazek a můžeme slíbit, že ze sebe na koncertech vydáme to nejlepší. Rozhodli jsme se, že zahrajeme prodloužený playlist a fanoušci uslyší třicet písní, které k naší kapele neodmyslitelně patří,“ uzavírá Michal Malátný. Mezi třicítkou hitů, které kapela zahraje, ale jejichž seznam zatím tají, zazní i písně, které kapela na koncertech mnoho let nezahrála.

Související odkazy:
www.chinaski.cz
www.facebook.com/chinaskipage
www.instagram.com/chinaskiband


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 1237

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *