RockShock

Internetový rockový magazin

Dark Gamballe – Dobrý lhář přichází, jen co je pravda

Text: František ‘Berry‘ Březina

Po bezmála třech letech od předchozího opusu Romance panenky a kladiva přichází následovník trůnu electro rocku a space metal crossoveru, 15. řadové album DARK GAMBALLEDobrý lhář.

Studnice nápadů žánrových rozervanců a dávných vyděděnců scény zdaleka nevysychá, naopak je stále po okraj plná živé vody, která přirozeně vyvěrá do devíti vlastních skladeb a jedné cover verze. Hudba detekuje logickou návaznost na minulou desku, ovšem ta aktuální se jeví být místy ještě dravější a lahodně kope s vycizelovanou grácií sobě tak vlastní.

Přičteme-li obsahem vždy přímo na komoru mířící poetické texty zpěváka Deseda, dostává se posluchači třaskavého koktejlu, na kterém si opakovaným poslechem rád vytvoří tradiční závislost. Pokušení, hřích a odpuštění, to je triangl ze slov, ve kterých je nyní v absolutní zkratce vše. Album má – stejně jako muž na obalu – několik tváří, a jeden nikdy neví, kterou z nich zrovna ukáže.

Poprvé za existenci skupiny zpívají na desce všichni její členové, za bicí baterií sedí premiérově rtuťovitý krotitel metronomu Sanny a skladatelské žezlo tentokrát třímá převážně kytarista Deady. Ovšem ani ostatní nezůstávají v zákulisí, naopak – umně balancují vzácnou recepturou crossover rocku a metalu tak, aby posluchač ve své zvídavé přirozenosti opět nastražil obě uši a celou duši.

Výživnou devítiskladbovou porci nových písní těchto nekonečných snílků, ryzích samorostů, věčných fantastů a veteránů electro rocku doplňuje plnotučný cover od legendární Jasné páky alias Hudby Praha.

Album Dobrý lhář vychází jako LP na černém a barevném 180gramovém vinylu, jako super jewel case CD a nakonec digitál, kam internet dosáhne. Autorem ikonického obalu a nového loga Dark Gamballe je Michal Hladík, LP obsahuje insert a CD dvacetistránkový booklet s texty a fotografiemi.

Titul – Dark Gamballe – Dobrý lhář
Vydavatel – Magick Disk Musick
Datum vydání – 15. března 2024
Žánr – electro rock / space metal crossover
Typ hudebního nosiče, katalogové číslo – LP, CD (super jewel case), MDM-XL

Album na digitálních platformách – www.bfan.link/dark-gamballe-dobry-lhar

Související odkazy:
www.darkgamballe.cz
www.facebook.com/DARKGAMBALLE
www.instagram.com/darkgamballe
www.twitter.com/darkgamballe
www.madmusick.cz


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 5 / 5. Počet hlasů: 2

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1360

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *