RockShock

Internetový rockový magazin

Basinfirefest přidává další jména a spouští prodej jednodenních lístků

Text: Obscure Promotion

Line-up festivalu Basinfirefest se rozrůstá. Dorazí CROWBAR, ikona těžkotonážního sludge a hardcore/punku z New Orleans, kalifornští ATREYU je doplní svým post-hardcorem a DANGERFACE budou reprezentovat divoký norský hardcorový punk rock. Svůj parodický happy heavy metal předvedou italští NANOWAR OF STEEL. Festival také odhalil rozdělení jednotlivých kapel podle dnů a spustil prodej jednodenních lístků.

Hudební pestrost Basinfirefestu rozšiřují Crowbar se svým sludge, doom a hardcorem. Někdy se dočtete o doomcoru, a to sedí. Od debutu Obedience Thru Suffering (1991) po poslední nahrávku Zero And Below (2022) vytrvale dokazují, že neochvějně patří mezi sludgemetalovou šlechtu. Doplní je také Atreyu, kteří svému hardcoru dodávají výrazný metalcorový nádech, ke kterému se posouvají i díky současným post-hardcorovým a alternativním prvkům. Donedávna poslední položkou na kontě kapely bylo výtečné album Baptize (2021), aktuálně ho nahradila novinka The Beautiful Dark Of Life.

O vážně myšlenou parodii se pak postarají Nanowar Of Steel, kteří vydali své páté studiové album Dislike To False Metal. Album představuje nekonvenční styl kapely, v němž se mísí humor s působivým muzikantstvím a kreativní textařinou. Na Basin také vždy patřil punk rock a letos se o něj postarají Norové Dangerface. Jsou hluční a charismatičtí a jejich modus operandi jsou punkrockové riffy jako břitva, zabalené do bujarého hardcorového švihu.

Rozdělení po dnech a jednodenní lístky
Nemůžete dorazit na celý festival? Pak pro vás mohou být řešením jednodenní lístky – a řídit se můžete podle toho, kdy bude hrát vaše oblíbená kapela. Ve středu se můžete těšit na FEAR FACTORY, ve čtvrtek na BATTLE BEAST, v pátek na IN EXTREMO a sobotu završí BLIND GUARDIAN.

Kompletní rozdělení po dnech:

Středa: FEAR FACTORY, BRAND OF SACRIFICE

Čtvrtek: BATTLE BEAST, INSOMNIUM, ROTTING CHRIST, SUFFOCATION, ATREYU, HULDER, NANOWAR OF STEEL

Pátek: IN EXTREMO, KATAKLYSM, FLESHGOD APOCALYPSE, SKÁLMÖLD, SUICIDAL ANGELS, GUTALAX, HALOCENE, PANZERFAUST

Sobota: BLIND GUARDIAN, CRADLE OF FILTH, DESTRUCTION, CROWBAR, DANGERFACE

Další kapely ještě budou oznámeny.

26.–29. 6. 2024 – Spálené Poříčí

Lístky – www.basin.cz/cs/tickets

Více info na www.basin.cz/cs.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1465

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *