RockShock

Internetový rockový magazin

Dve legendy slovenského undergroundu vyrážajú na spoločné turné

Text: ProMusic

Neodmysliteľnou súčasťou slovenskej alternatívnej a rockovej scény sú dve legendárne kapely: BEZ LADU A SKLADU a SLOBODNÁ EURÓPA. Na spoločnom turné ich máte možnosť vidieť na jednom pódiu.

Hoci tieto kapely majú pomerne odlišný sound, vždy mali k sebe veľmi blízko. Pôsobia na slovenskej hudobnej scéne už viac ako 30 rokov, v 80. rokoch začínali v undergrounde a rovnako ako vtedy, tak aj dnes ostávajú verní svojim ideálom.

Členov Bez ladu a skladu a Slobodnej Európy vždy spájal kompatibilný umelecký vkus či spoločenské postoje, a aj vďaka tomu sú dlhoročnými priateľmi. Minulý rok sa Michal Kaščák z Bez ladu a skladu zhostil role krstného otca albumu Slobodnej Európy s názvom Výberofka. Hoci teda zostava nie je žiadnym prekvapením, ohlásenie ich spojenia na spoločnom turné vyvolalo medzi fanúšikmi obrovskú radosť.

Slobodná Európa už od svojho vzniku v roku 1989 patrila medzi popredné punk/rock’n’rollové skupiny a ich mnohé skladby patria k tomu najlepšiemu, čo na slovenskej scéne vzniklo. V apríli sa môžu fanúšikovia tešiť na vystúpenie so zostavou: Whisky – spev, Sveťo Korbeľ– gitara, spev, Peťo Bálik – gitara, Rasťo Gore – basgitara a Tuleň – bicie.

Bez ladu a skladu, skupina založená v roku 1985, už vtedy využívala svoj hlas na kritiku politického režimu. V roku 2009 ich americký New York Times zaradil medzi skupiny, ktoré prispeli k pádu železnej opony. Dnes alternatívna kapela hráva len príležitostné koncerty, ale aprílové turné bude výnimočnou príležitosťou na úžasný zážitok. V aktuálnej zostave skupiny figurujú Michal Kaščák – spev, Martin Beďatš – gitara, Peter Kaščák – basgitara, Richard Rybníček – bicie, Rasťo Kubica – saxofón a Peter Kohout – saxofón.

Termíny spoločného turné:
05. 04. – Piešťany, Pivovar Žiwell
06. 04. – Zvolen, Dom kultúry ŽSR
12. 04. – Trenčín, Piano club
13. 04. – Košice, Collosseum club
19. 04. – Praha, Palác Akropolis
20. 04. – Brno, První patro
26. 04. – Žilina, Smer klub 77
27. 04. – Bratislava, Majestic Music Club

Koncerty budú začínať všade o 19.00 hod.

Bratislavské publikum čaká bonus v podobe špeciálneho hosťa – punkrocková skupina PLUS MINUS odohrá akustický set v zostave Mário ‘Wayo‘ Praženec a Branislav ‘GZA‘ Wáclav. Prednedávnom skupina uviedla nový unplugged singel Srdce a pot, ktorý tu určite zaznie.

Spoločné turné po ôsmich slovenských a českých mestách je jedinečnou príležitosťou, ako si užiť dve legendy na jednom pódiu. Parné valce, Podvod, Píšte všetci modrým perom, Pakáreň a mnoho ďalších skvelých hitov počas jedného večera.

Vstupenky na koncerty spoločného turné legiend slovenskej rockovej scény sú v predaji v sieti TicketLive.sk. Rezervujte si svoje miesto na koncerte už teraz!

Súvisiace linky:
www.facebook.com/p/Bez-Ladu-a-Skladu-100063270185388
www.facebook.com/slobodnaeuropa
www.facebook.com/plusminus.punkrock


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1315

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *