RockShock

Internetový rockový magazin

Rock For People odhaluje CZ/SK scénu, vystoupí Redzed, Annet X, Mňága a Žďorp, Visací zámek, Smack One i dechovka

Text: Anna Vašátková

Rock For People, který od 12. do 15. června otevírá v hradeckém Parku 360 festivalové léto, představuje česko-slovenskou scénu, která doplní již oznámené J.A.R., VYPSANOU FIXU nebo THE ECSTASY OF SAINT THERESA. Fanoušci se tak mohou těšit například na výraznou zpěvačku a rapperku ANNET X, legendární MŇÁGU A ŽĎORP, jednoho z nejposlouchanějších CZ interpretů v zahraničí REDZEDA, punkovou stálici VISACÍ ZÁMEK, trojnásobného držitele Ceny Anděl SMACK ONE nebo nejstarší hasičskou dechovku BOŽEJÁCI.

„Krása Rock For People tkví mimo jiné i v jeho žánrové pestrosti od rocku přes pop, punk po rap, ale i například vážnou hudbu nebo cimbálovku. Tento přístup se odráží i v CZ/SK scéně,“ říká ředitel festivalu Michal Thomes a dodává: „Každý rok dáváme v rámci české scény prostor i mladým neobjeveným talentům, kteří opět i letos dostanou možnost soutěžit o vystoupení na festivalu.“ Mezi dalšími oznámenými interprety se objevili například SKYLINE, SKYWALKER, SOFIAN MEDJMEDJ, XAVIER BAUMAXA nebo LUFŤÁCI.

Hlavními hvězdami 29. ročníku Rock For People, které vystoupí na největší stagi v Evropě s názvem ‘Fat Lady‘, budou čerství držitelé BRIT Awards BRING ME THE HORIZON, punkrockové legendy THE OFFSPRING, miláček generace Z YUNGBLUD a jedna z nejúspěšnějších elektronických kapel všech dob THE PRODIGY. Headlinery doplní nespoutaná rockerka AVRIL LAVIGNE, frontman kapely Slipknot COREY TAYLOR v sólovém projektu, úderní metalisté PARKWAY DRIVE, legendární PENDULUM nebo kapela DOGSTAR s hvězdným baskytaristou KEANU REEVESEM. Českými hudebními fanoušky oblíbení punkrockeři SUM 41 na nadcházejícím ročníku Rock For People odehrají poslední festivalovou show v ČR. Nedávno pořadatelé oznámili i oficiální afterparty Rock For People 2024, která se uskuteční pod taktovkou oblíbených rock’n‘rollových PALAYE ROYALE 17. června v brněnském klubu SONO.

Vstupenky na festival Rock For People fanoušci pořídí v limitované edici na: www.rockforpeople.cz/cs/tickets. Některé kategorie jsou již zcela vyprodané, jako například vstupenky na páteční den, kategorie Comfy + nebo glampingové ubytování. V prodeji jsou i speciální vstupenky (VIP, Děti, Junior, Junior ISIC, Senior, ZTP), kempy a parking. Po vyprodání aktuální edice festivalových vstupenek budou následovat vstupenky za vyšší cenu.

Rock For People se koná v jedinečném areálu bývalého vojenského letiště s osmi hangáry, které podtrhují atmosféru festivalu. Park 360 disponuje 60 ha plochy, funguje na principech cirkulární ekonomiky a do roku 2030 plánuje být klimaticky neutrální a energeticky soběstačný. Jedná se o nové open air venue světových rozměrů, které na konci července bude hostit dvojkoncert jedné z největších hudebních hvězd všech dob EDA SHEERANA.

Festival Rock For People je průkopníkem i v oblasti udržitelnosti a ekologie, využívá alternativní zdroje energie (vodík, slunce a vítr) k pohánění pódií, třídí na 17 druhů odpadu, nabízí bohatou stravu pouze z rostlinných surovin a využívá bezemisní dopravu. Za loňský ročník vyhrál festival první cenu NFCtron Keynote 2024 v kategorii ‘Udržitelný projekt na festivalu 2023‘. Pořadatelé Rock For People boří bariéry mezi návštěvníky. Festival je vstřícný k handicapovaným, kteří mají kromě vyhlídkových plošin u hlavních stagí a bezbariérových záchodů či sprch též svoji relax zónu.

Rock For People dokáže konkurovat světovým festivalům. Již podruhé se dostal mezi TOP 10 v kategorii středních evropských festivalů. Porota prestižních European Festival Awards zařadila Rock For People mezi nejlepších deset ještě v dalších dvou kategoriích. The Brand Activation Award za spolupráci s generálním partnerem Komerční bankou na unikátním konceptu udržitelné zóny KB FutureFest 2030. Dále byl nominován ředitel festivalu Michal Thomes na ocenění za vynikající výsledky a vášeň. (The Award for Excellence And Passion).

Line-up Rock For People 2024:

Headlineři: BRING ME THE HORIZON, THE OFFSPRING, THE PRODIGY, YUNGBLUD

Zahraniční kapely: AGAINST THE CURRENT, ALIEN WEAPONRY, ALPHA WOLF, AVRIL LAVIGNE, BODY COUNT feat. ICE-T, BOMBAY BICYCLE CLUB, COREY TAYLOR, CRYSTAL LAKE, DAGNY, DEAD PONY, DOGSTAR, DEATHBYROMY, ENTER SHIKARI, FIT FOR A KING, HANABIE., HOOBASTANK, HOT MILK, IC3PEAK, IDKHOW, KAIZERS ORCHESTRA, LA DISPUTE, MISSIO, NECK DEEP, PARKWAY DRIVE, PENDULUM, RED, ROYAL REPUBLIC, SHADOW OF INTENT, SOFT PLAY, SUM 41, THE AMAZONS, THY ART IS MURDER, UNDEROATH, WARGASM

CZ/SK line-up: 58G, Anna Vaverková, Aneta Langerová, Annet X, Arrogant Twins, Billy Barman, Bitter Season, Bombarďák, Božejáci, Cimbal Hell Band, Deaf Heart, Dmitrievna, Fast Food Orchestra, Glad for Today, Good Times Only, Gutalax, J.A.R., John Wolfhooker, Lakeside X, Lufťáci, Mňága a Žďorp, Pam Rabbit, P/\ST, Pendl, Redzed, Skyline, Skywalker, Smack One, Sofian Medjmedj, The Atavists, The Ecstasy Of Saint Theresa, The Truth Is Out There, Tomas Robin, Visací Zámek, Xavier Baumaxa a Znouzectnost.

Související odkazy:
www.rockforpeople.cz
www.facebook.com/events/6346106155475309
www.rockforpeople.cz/cs/vstupenky


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1379

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *