RockShock

Internetový rockový magazin

Plni energie kapely Citron znovu na vinylu! Legendární hard & heavy nahrávka vychází v novém remasteru na LP 180 g

Text: Supraphon

V pořadí druhá a první česky zpívaná řadovka Plni energie ostravské kapely CITRON se v době svého vydání v roce 1986 stala na tuzemské rockové scéně senzací. Nejenže šlo o první oficiální heavymetalové album v tehdejším Československu, které se stovkami tisíc kusů prodaných nosičů slavilo nebývalý (a možná i trochu nečekaný) úspěch. Deska, jež následně vyšla i v exportní anglické verzi Full Of Energy, navíc vynesla Citron v roce 1986 v anketě Zlatý slavík na druhé místo hned za slovenský Elán (o dva roky později pak ostravské partě patřilo dokonce místo nejvyšší). Nyní, necelé čtyři dekády po prvním vydání, se tato v mnoha ohledech legendární nahrávka dočkala výpravné vinylové reedice.

Aktuální vydání alba, které plně dostává svému názvu a vzniklo v jedné z nejklasičtějších sestav Citronu, tedy Radim Pařízek (bubeník a leader kapely), Stanislav Hranický (sólový zpěv), Jaroslav Bartoň a Jindřich Kvita (kytary, zpěv) a Václav Vlasák (baskytara, zpěv), potěší všechny příznivce řízné muziky novým remasterem renomovaného studia SONO Doupě Records i rekonstruovaným obalem doplněným o kompletní texty a dobové fotografie. Patřičná ‘heavy‘ gramáž samotného vinylu je pak pomyslnou třešinkou na dortu nově reedované desítky energických songů jako Ocelové srdce, Rock, Rock, Rock!, Nechoď dál nebo Vzpomínky.

Některé ze zmíněných pecek navíc můžete slyšet také live v rámci aktuálního turné Síla návratů tour 2024, které odstartovalo 1. března v pražské MeetFactory (reportáž) a stávající sestavu Citronu na něm doplňují i bývalí členové Jaroslav Bartoň a Václav Vlasák. Více informací k jednotlivým koncertům i další aktuality z tábora legend československé hard & heavy scény najdete na webu www.citron-group.cz nebo na oficiálním Facebooku kapely.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1248

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *