RockShock

Internetový rockový magazin

Mystičtí Ánni představili nový singl Whispers Of The North

Text: Václav Votruba

Whispers Of The North – tak se jmenuje nový singl jihočeských metalových ÁNNI, který vyšel poslední únorový den. Kapela se na něm opět vyznává z lásky k přírodě a klasickému metalu.

„Ánni jsou propojeni s přírodou, taková je od začátku naše filozofie. Příroda je krásná, ale dokáže být i drsná a syrová, stejně jako naše muzika,“ uvádí zpěvačka Neira, která je autorkou textu a tradičně také oficiálního lyric videa. „Mám pocit, že tentokrát jsme ještě víc vsadili na atmosféru. Ač se samozřejmě stále jedná o metal, myslím, že Whispers Of The North může oslovit i širší posluchačskou základnu. Mimochodem, určitou inspirací nám bylo nordické propojování folku a metalu. Je to cítit hlavně ve vokálech, které jsou v některých momentech postavené na vysoké frekvenci, což je pro nordický folk typické.“

„Na Whispers Of The North se mi zároveň moc líbí silný ženský element. Neira skladbě dominuje, vnáší do ní svou specifickou auru. Muziku jsem jí psal na tělo a myslím, že je to z výsledku cítit,“ dodává kytarista Václav Votruba.

Whispers Of The North měl původně vzniknout oficiální klip, ale příroda si postavila hlavu. „Natočila jsem záběry z dronu a v další fázi jsme měli přijít na řadu my, jenomže sníh ze dne na den slezl a bylo po všem. Čekali jsme několik týdnů, až jsme si řekli, že holt bude stačit lyric video. I tak si myslím, že hudbu svou atmosférou pěkně podpořilo,“ říká Neira.

Související odkazy:
www.facebook.com/annimetal
www.open.spotify.com/artist/anni


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1481

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *