RockShock

Internetový rockový magazin

Deset punkrockových mejdanů s trojicí kapel Totální nasazení, The Fialky a Nežfaleš

Text: ForFUN Agency

Když v dubnu 2022 končila veleúspěšná šňůra dvanácti koncertů po Čechách, Moravě, Slezsku i Slovensku tria předních českých punkrockových kapel TOTÁLNÍ NASAZENÍ, THE FIALKY a NEŽFALEŠ, kdy byly všechny kluby a kulturáky buď vyprodané, nebo narvané k prasknutí, domluvili se všichni zmínění aktéři, že si za dva roky dají repete. A jak řekli, tak udělali.

Desítka koncertů tří spřátelených kapel aneb 10 x 3 Punk Rock Tour 2024 startuje druhý březnový pátek a končí druhou dubnovou sobotu. Zastávky turné budou v Praze, Českých Budějovicích, Liberci, Teplicích, Vimperku, Plzni, Brně, Ostravě, Uherském Hradišti a Bratislavě a trojici Totální nasazení, The Fialky a Nežfaleš na vybraných koncertech doprovodí jako support skupiny DILEMMA IN CINEMA nebo DERATIZÉŘI, které jsou personálně propojeny s Totální nasazením.

Slánské Totální nasazení loni oslavilo 33 let speciálním podzimním retro turné, kde vystoupily téměř všechny sestavy z let 1990–2023 a většina bývalých členů a které mělo velký ohlas stejně jako vydání live alba Totální nasazení v Lucerně. Na tomto nejnovějším počinu najdete na LP, CD i DVD sestřih koncertu z Velkého sálu pražské Lucerny, který se uskutečnil v rámci 30. výročí kapely. Kristovy roky zahájili Totáči na začátku roku 2023 po letech opět jako trio a návrat ke kořenům byl velmi úspěšný. Jarní klubovky Crazy World Tour, ale především tradičně nabitá a opět velmi vydařená festivalová sezona jen umocnily fakt, že je trojice Sváťa – baskytara, zpěv, P. P. Cvok – kytara, zpěv a Franky – bicí v nejlepší možné formě.

„Už při prvních turné s našimi kamarády z The Fialky se ukázalo, že je to super spojení, kdy si rozumíme nejen hudebně i lidsky, ač jsme samozřejmě starší a rozumnější a při těch všech divočinách často taháme za záchrannou brzdu, no a když jsme předloni přibrali kluky z Nežfaleš, jen se to celé umocnilo. Koncerty a vůbec všechno okolo má takovou úžasnou přátelskou a kamarádskou atmosféru, vše je na pohodu, takže se celá naše squadra těší nejen na super akce, ale i legendární večírky, na které už trénujeme, abychom byli nachystáni na Kečupovy bláznivé soutěže,“ říká s úsměvem baskytarista a zpěvák Sváťa Šváb, zakládající člen slánských Totáčů.

Kapela The Fialky vznikla už v roce 2000 a je jednou z nejvýraznějších tuzemských punkrockových band současnosti. Na turné zazní určitě všechny zásadní písně ze všech jejich řadových alb a singlů, včetně posledního singlu Chuligáni II. Ten vyšel loni v listopadu u jejich domácího labelu PHR Records ve formátu vinylového sedmipalce, který se za den vyprodal. A jak už bývá u téhle party zvykem, koncert není jen pódium, takže se můžete těšit na známou interakci s kapelou na baru, ostatně, jak podotýká kytarista Kečup: „Na Totáče jsme chodili už jako děcka a tuším, že první společné turné jeli v roce 2016, s Nežfaleš se známe od našich začátků a vždycky jsme byli parťáci, takže sestava turné je snová a vše do sebe skvěle zapadne. Což už jsme si i vyzkoušeli před dvěma lety. Tomuhle mixu srandiček a vážných věcí Totálního nasazení, ve svým světě love songů, loserství a východisek pevně zakotvenýho punk and rollu Nežfaleš a se špetkou těch našich punk ’77 písniček o kamarádství a scéně nemůžete přece odolat.“

Nežfaleš jsou sice z naší trojice služebně nejmladší, ale už také kroutí 22. sezonu. Frontman Radek zavzpomínal na předchozí společné turné před dvěma lety: „Bylo to v podstatě ihned po definitivním konci covidových opatření, takže euforie naše i publika byla obrovská. Turné se dvakrát přesouvalo a ani v tom roce 2022 se nejdřív ještě nevědělo, jak to bude, kolik bude smět na akci lidí a podobně. Narvaný sály a u vstupu cedule ‘Vyprodáno‘ tak byly velkou satisfakcí.“ Od té doby Nežfaleš stihli třeba oslavit 20. narozeniny a vydat k tomuto výročí kompilaci Dvě desítky let. Je na ní i nejnovější hit kapely Pravidla hry, který se stal novou oblíbenou položkou setlistu a svůj otisk bude mít i v novém merchi kapely. „Opět jsme oprášili pár dlouho nehraných pecek, doplnili je o naše zásadní šlágry a tenhle koktejl na turné zazní,“ dodává Radek s tím, že kapela sice aktuálně pracuje i na nových věcech, ale ty si ještě nechává pod pokličkou.

10 x 3 Punk Rock Tour 2024:
08. 03. – Praha, Futurum
09. 03. – České Budějovice – mcFABRIKA
15. 03. – Teplice, KNAK
16. 03. – Liberec, Bunkr
22. 03. – Vimperk, hotel Zlatá hvězda
23. 03. – Plzeň, Bílej medvěd
05. 04. – Brno, První patro
06. 04. – Ostrava, Barrák
12. 04. – Uherské Hradiště, Mír
13. 04. – Bratislava, Pink Whale


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 2069

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *