RockShock

Internetový rockový magazin

Skryté klenoty současné blackmetalové scény míří do Prahy

Text: Obscure Promotion

Není pochybností o tom, že Praha patří mezi oblíbené destinace blackmetalových kapel a umělců. V sobotu 23. března 2024 přivezou do černého srdce Evropy své temné rituály následující kapely – UMBRA CONSCIENTIA, HÄXENZIJRKELL a ULTIMA NECAT, za podpory místních VOLUPTAS. Koncert se uskuteční v pražském klubu Underdogs’.

Umbra Conscientia, původem z Kostariky, patří mezi hrdé nosiče loučí s černým plamenem Luciferovým. Jejich okultní black metal zaujal kultovní norský label Terratur Possessions (známý jako jeden z pilířů scény nidrosian black metalu), který Umbra Conscientia vydal dvě alba – což mluví samo za sebe. Co se týče hudby samotné, pokud posloucháte Funeral Mist nebo Katharsis, pak víte, co čekat v tomto případě.

Häxenzijrkell jsou nejlepší kapelou, kterou německá blackmetalová scéna vyvrhla za poslední roky. Jejich specifický sonický projev hraničí s hypnotickým doom metalem a klaustrofobickým ambientem, nicméně jádro jejich hudby je černočerné. Fanoušci Sortilegia, Mare nebo starých Urfaust naleznou podobnou esenci i na studiových nahrávkách Häxenzijrkell (vydávají Amor Fati Productions), stejně jako v mlhou zahalených živých vystoupeních. Pokud se vyplatí sledovat jednu blackmetalovou kapelu, pak je to tahle.

Ultima Necat patří mezi další zástupce současného německého black metalu, nicméně jde o entitu zahalenou v temnotě, čekající na objevení.

Začátek večera bude patřit pražským blackmetalovým avantgardistům Voluptas, kteří si stihli za dobu své existence vybudovat více než slušné renomé. I když jejich studiová tvorba má tendence se rozbíhat do netušených směrů a má místy téměř psychedelické vyznění, na tomto koncertě se kapela zaměří na své ortodoxnější blackmetalové kusy. Ovšem ruchů a hlukových ataků nebudete ušetřeni ani tentokrát.

Pražský rituál je součást evropského turné, organizovaného Katharsis Agency.

23. 3. 2024 – Praha, Underdogsʼ

Vstupenky – www.obscure.cz/cs/tickets/detail/id/677
FB událost – www.facebook.com/events/771278954833622


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 1276

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *