RockShock

Internetový rockový magazin

Heilung se se svou hudbou z úsvitu věků civilizace vydávají na tour; její hlavní zastávkou bude festival Battlefield Rituals

Text: Obscure Promotion

Hudba z úsvitu věků civilizace – úspěšné dánsko-německo-norské uskupení HEILUNG se vydává na tour Dreki Ferdhast a její hlavní zastávkou bude trutnovské Bojiště, kde pod širým zářijovým nebem proběhne jednodenní festival Battlefield Rituals.

Umocnění historie a schopnost propojit moderní společnost se základy počátků lidstva prostřednictvím hudby, to je umění, které Heilung mistrovsky ovládají. Od jejich vzniku v roce 2015 vytváří toto uskupení enigmatické rituály s jedinečným a mystickým zvukem.

Skupina, která se vyhýbá všem konvenčním žánrovým škatulkám, zaujala již vydáním první dlouhohrající desky Ofnir. Jejich nekonvenční přístup k tvorbě hudby, kdy používají vše od autentických, archaických a na první pohled prostých nástrojů až po lidské kosti a hrdelní zpěv, vytváří podmanivé kompozice, které mají k primitivnosti daleko. Producent a zakládající člen Christopher Juul do hudby vkládá jemné elektronické prvky, které pozvedají hudební atmosféru a poskytují hlubší a vrstevnatější zvukovou krajinu. Jejich skladby jsou plné kontrastů – drsných a starých, až animálních skřeků, i melodických, silných a podmanivých pasáží, jimž dominuje hlas norské hudební šamanky Marie Franz.

Během nedlouhé doby nabrali Heilung závratně vzestupnou trajektorii, kterou umocnil debut jejich koncertního rituálu na pódiu festivalu Castlefest v roce 2017, a odstartoval tak dlouhou šňůru dalších koncertů a úspěchů. V aktuální době toto ‘bratrstvo‘ hrdě prezentuje tři dlouhohrající desky. Na jejich zatím poslední kapitole nesoucí název Drif se Heilung opět vydávají do minulosti. Na rozdíl od předchozích počinů, které se soustředily na pravěkou severní Evropu, se na tomto albu věnují dalším velkým základním civilizacím mimo Evropu.

Speciálním hostem tohoto večera bude ZEAL & ARDOR. Unikátní projekt, který začal tím, že švýcarskoamerický hudebník Manuel Gagneux požádal uživatele 4chanu o návrhy rozdílných hudebních stylů, které by měl zkombinovat dohromady. Odpovědí bylo smíchání black metalu se starými americkými spirituály. Původně jednorázový spontánní projekt se přerodil v aktuálně tři dlouhohrající alba.

Tento gospel s blackmetalovým satanistickým twistem a avantgardně brilantním zvukem na posledním stejnojmenném albu pokračuje ve svém experimentálním přístupu, který nepřipouští žádné zahnání do kouta. Tematicky album pokračuje v alternativní historii, kdy se otroci obrátili na Satana, aby začali rebelovat. Výsledkem je originální hudební rituál, který obřadní večer na Bojišti zasvětí ďáblovi.

Večer doplní i další kapely, které budou oznámeny později.

Denní program ‘rituálů na Bojišti‘ nebude o nic méně pestrý. Těšit se můžete například na rituální ohně, lukostřelbu, hod sekyrou, recitování poezie, přednášky o zbraních nebo stolní hry. Chybět nebudou ani workshopy o výrobě hudebních nástrojů, kožedělnictví i tetování.

V rámci Dreki Ferdhast tour bude za každou zakoupenou vstupenku darováno jedno euro na výsadbu stromů.

07. 09. 2024 – Trutnov, amfiteátr Bojiště
FB událost – www.facebook.com/events/770222134974649
Předprodej – www.obscure.cz/cs/tickets/detail/id/692

Předprodej viz e-Ticket výše, dle místa konání dále v sítích GoOut a Ticketmaster.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 1189

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *