RockShock

Internetový rockový magazin

Kapela Jamaron v novém singlu a videoklipu Smrt nás nerozdělí vzpomíná na kamaráda a baskytaristu Filipa Karlíka

Text: Arts Marketing

Jak se vyrovnat s nečekanou a tragickou smrtí člena kapely, který je zároveň kamarádem, se kterým vás pojí hodiny a hodiny společných zážitků na turné nebo při skládání, zkoušení a natáčení písniček? Zda a jak dále vůbec koncertovat? Jak společné chvíle připomenout? To vše řešila kapela JAMARON poslední půlrok od zářijové tragické smrti svého kamaráda a baskytaristy Filipa Karlíka. A tak vedle koncertů, kde ze záznamu zní Filipovy hudební party a místo pro baskytaru zůstává prázdné, nyní přichází kapela s novým singlem a videoklipem pojmenovaným Smrt nás nerozdělí.

Smutným paradoxem je, že hudbu složil právě Filip Karlík a kompletní text včetně názvu dopsal Jakub Dostál v létě minulého roku krátce před Filipovou smrtí. Píseň, která se díky tomu stává silnou vzpomínkou i poctou, ve videoklipu vedle koncertních záběrů z pražského Café V lese doplňují působivé archivní materiály ze společně strávených chvil. Singl je k poslechu na Spotify zde. Písničku mohou fanoušci slyšet také při aktuálním českém turné.

„Smrt nás nerozdělí je poctou i vzpomínkou. A je neuvěřitelné a velmi smutné, že píseň byla napsaná bez jediné změny ještě před tragickým úmrtím Filipa,“ zdůrazňují na úvod společně členové kapely Marie Dostálová, Jakub Dostál, Ondřej Dostál a Václav Hejda.

Filip je autorem hudby. Již rok a půl měl vytvořenou demoverzi, na kterou v létě 2023 napsal Jakub Dostál text včetně názvu. „Nevíme, jestli je to náhoda, nebo osud, ale je to nesmírně hluboký, deprimující a smutný fakt, ze kterého si možná máme vzít právě ono sdělení – Smrt nás nerozdělí. Patrně každý se s tím v životě setkal a možná mu právě tato píseň dá možnost se vyrovnat se ztrátou blízké osoby,“ říkají členové. O mix a mastering písně se postaral Damián Kučera, producentem je Filip Karlík a text složil Jakub Dostál.

Ve videoklipu, který vznikl na začátku roku 2024, je využita řada fotografií a video záběrů s Filipem Karlíkem. „Videoklip jsme se rozhodli natočit jako vzpomínku na Filipa, a to s naším osvědčeným kameramanem a režisérem Tomášem Tejklem v Café V lese, a zařadit do něj naše společné záběry s Filipem,“ vysvětlují členové.

Píseň Smrt nás nerozdělí je, jak zdůrazňuje kapela, zatím jen velmi vzdálenou předzvěstí nové desky. „Rozhodli jsme se pokračovat cestou singlů a posléze je zarámovat deskou. Fanoušci se tak v tomto roce mohou těšit na dva až tři další singly,“ líčí své plány kapela. „Tři nové klipy, jarní a podzimní turné, přes třicet letních festivalů a hlavně přiblížit fanouškům naši kapelu na nově vzniklém Patreonu, který sdružuje náš fan klub,“ uzavírají členové.

Jamaron v současné době můžete slyšet do května na koncertech po celé České republice – v Jablonci nad Nisou, Rakovníku, Českých Budějovicích, Táboře, Olomouci, Svitavách, Havlíčkově Brodě, Havířově, Plzni, Pardubicích, Kutné Hoře, s open air vrcholem 28. května v pražské Občanské plovárně.

Kapelu Jamaron (čti Džamaron) založili v roce 2013 sourozenci Jakub, Marie a Ondřej Dostálovi, proto tedy JaMarOn. Sourozenecké trio doplnil bubeník Václav Hejda a baskytarista Filip Karlík. Od svého vzniku vydala skupina demo EP V Obraze a tři studiová alba – Nahá, DOMA a nejnovější Generace, které vyšlo v březnu 2022.

Související odkazy:
www.jamaron.cz
www.facebook.com/jamaronofficial
www.instagram.com/jamaronofficial


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 1491

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *