RockShock

Internetový rockový magazin

První album kapely Euthanasia v květnu oslaví 25 let digipackovou reedicí

Text: Herdron

Skupina EUTHANASIA vznikla v květnu 1994 v Havířově a v následujících letech stihla nahrát tři kazetové demosnímky Demo 1994, V chrámu bezbolestných (1996) a Nazí a mrtví (1997). Veškerá tato tvorba byla zdigitalizována v dubnu 2018 na digipackovém vydání Vzpomínka, které jsem inicioval pod svým labelem Pařát Productions.

Euthanasia si během svého působení dokázala na české undergroundové scéně vybudovat silné a respektované jméno, ale nic netrvá věčně. Na konci své cesty se ocitla na jaře 2012, krátce po vydání čtvrtého alba s názvem IV a neúspěšném hledání nového bubeníka. Tehdy vše nasvědčovalo tomu, že uvedené album se stane posledním fyzickým přírůstkem do diskografie, nicméně vášeň jednoho fanouška rozhodla jinak. Po titulech Cesta ke světlu končí… (The Best Of 1994–2015) (2015) a Vzpomínka – Demosnímky 1994–1997 (2018) se Euthanasia dočká dalšího ‘posmrtného‘ vydání.

Jelikož mám pro doommetalovou tvorbu Euthanasie z devadesátek velkou slabost, předem jsem si spočítal, že první album Thoughts On Living oslaví čtvrtstoletí od svého vydání v květnu 2024… což stojí za připomenutí.

Digipacková reedice vyjde u Pařát Productions 28. května, na den přesně po 25 letech od křtu původního vydání. A to není vše. Koncertní comeback Euthanasie se sice nechystá, ale vzhledem k tomu, že letos uplyne 30 let od vzniku kapely a 25 let od vydání alba Thougts On Living, křest digipackové reedice za účasti bývalých členů Euthanasie proběhne. Kdy a kde? To si povíme někdy během března.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1173

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *