RockShock

Internetový rockový magazin

Thom Artway přichází s první česky zpívanou deskou Trhám mraky

Text: Arts Marketing

THOM ARTWAY vydává 9. února třetí studiové a zároveň první česky zpívané album Trhám mraky. Velmi osobní a optimistické. Plné naděje, že se trhají mraky, ustává déšť a objevuje se slunce, které žene tohoto zpěváka a písničkáře dopředu. Deska obsahuje dvanáct písní, na kterých se podílela vedle Thoma řada dalších hudebníků a hudebnic – například kytarista a producent Lukáš Chromek, zpěvačka, autorka a producentka Beata Hlavenková, textařka a zpěvačka Patricie Fuxová nebo slamerka, zpěvačka a textařka Tali. Ve dvou skladbách se také jako hosté objeví Markéta Irglová a v titulní písni Štěpán Urban. V závěrečné bonusové akustické verzi singlu Zavolej Thoma doprovází Beata Hlavenková, která je také podepsána jako spoluproducentka pod polovinou písní.

Deska, kterou propaguje nový singl Za Staromákem a 8. února i videoklip, vychází nejen na streamovacích platformách, ale také jako vinyl a CD. Její uvedení podpoří Thom Artway na koncertech v první polovině března v Praze, Plzni, Olomouci a Brně. Vstupenky jsou již v prodeji.

„Tu ale úplně neopouštím. Na koncertech zpívám pořád napůl anglicky a někdy ještě stoprocentně nahraju anglickou píseň,“ dodává a rozvádí důvody pro volbu češtiny: „Jsou to ale tak čtyři roky, co jsem se začal zbavovat jednoho ze svých největších strachů – strachu z vlastního jazyka. V angličtině to pro mě bylo jednodušší a v češtině jsem se prostě necítil. Ještě před pěti lety bych řekl, že zpívat česky nikdy nebudu. Něco velkého se ve mně hnulo a já se pomalu začal tohoto strachu zbavovat. A čeština mě baví s každou novou písní víc a víc.“

Na optimistické náladě celé desky se velmi odráží, že se Artway stal otcem. „Jedna píseň měla dokonce pracovní název Damián. Jmenuje se Zavolej a napsal jsem ji pro svého syna Damiána,“ naráží Thom na jeden ze singlů, který navíc doprovází videoklip složený z nově objevených rodinných záběrů ze zpěvákova dětství. Celkově na nahrávce převažují veselá a optimistická témata. „A to tak z devadesáti procent. I ta skladba, která možná bude pro posluchače nejvíce emotivní a tklivá, je ve výsledku plná naděje. Jedná se o píseň Chrám, kterou jsem napsal při vzpomínkách na svého zesnulého tátu. Prostě mám teď takové radostné období. Desku tak nejvíce protíná slovo naděje a úsměv na tváři,“ říká Thom.

Deska vznikala relativně dlouho, některé písně měl Thom rozdělané až pět let, texty ale dokončil během posledních dvou a spousta jich skončila v šuplíku. Nahrávka pak vznikala ve studiích Soundevice, Blacksplash, Czechmate Studio, The Artway Record Booth a Klub Varšava.

Thom Artway album pokřtí 13. března v pražském Divadle VILA Štvanice, o den později zahraje v plzeňském Anděl Music Baru, 20. března v olomouckém 15 Minut Music Clubu a 21. března v brněnském Metro Music Baru. „Vystoupení obohatíme o speciální vizuál k desce. Na vybraných koncertech se můžete těšit na speciální hosty,“ uzavírá Thom.

Videoklipy:
www.youtube.com/watch?v=PDQuyi04fMQ
www.youtube.com/watch?v=pSvGyXcUu88
www.youtube.com/watch?v=TbEcKPqvGeQ

Tracklist alba:
1. Buď se mnou
2. Na vlnách
3. Za Staromákem
4. Tobogán
5. Trhám mraky
6. Zavolej
7. Zítra přijdu včas
8. Ani jeden den
9. Nebedálky
10. Chrám
11. Barevné město
12. Svět, co zdá se mi
Bonus: Zavolej (piano version)

Související odkazy:
www.thomartway.com
www.indies.eu/umelci/1644/thom-artway


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 661

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *