RockShock

Internetový rockový magazin

Progresivním Supreme Conception vyšlo EP The Post-Humanist Delusion

Text: Pavel Pavlík

SUPREME CONCEPTION vznikli v roce 2006 jako jednorázový projekt Michala Kusáka (zpěv, ex-Despise, ex-Imperial Foeticide), Franka Šeráka (kytary a baskytara, ex-Garbage Disposal, ex-Intervalle Bizzare) a Jirky Zajíce (bicí programming, ex-Intervalle Bizzare ad.).

Toto trio přišlo s vlastní verzí technického brutal death metalu v duchu raných Decrepit Birth, Suffocation a Hate Eternal. Po vydání prvního EP Liturgy Of Spiritual Disturbance (2009) se jednotliví členové projektu opět vydali svými vlastními hudebními cestami, z nichž za zmínku stojí zejména Heaving Earth (Jirka Zajíc a Michal Kusák).

V roce 2019 se Michal Kusák a Martin Meyer (kytary, Heaving Earth) rozhodli Supreme Conception oživit a začít novou kapitolu existence. S pomocí Aarona Stechaunera (bicí, Interloper, ex-Rings Of Saturn) napsali a nahráli nový materiál. Změna sestavy vedla k odklonu od původního brutal death metalu směrem k současně znějícímu technickému death metalu. Výsledkem bylo pětiskladbové EP Empires Of The Mind. To vyšlo v roce 2021 a vrátilo Supreme Conception zpět na hudební mapu.

Na letošní rok Supreme Conception přichystali novou nahrávku nazvanou The Post-Humanist Delusion. Jedná se o jeden jediný, 12 minut dlouhý epický track napěchovaný excelentním moderním technickým death metalem (např. ve stylu Beyond Creation, Obscura nebo Arkaik), jenž dnes už kapelu reprezentuje v její současné podobě a zároveň představuje krok dopředu ve všech směrech.

Skladba se ve svých 12 minutách skládá z několika prolínajících se částí, v nichž se Supreme Conception rozhodli posunout své limity nejen co do skladatelských schopností, rychlosti, komplexity i techniky, ale Marty současně svou kytarovou ekvilibristiku doplnil o symfonické aranže, jež hudbu místy staví až do pozice akcí nabušeného soundtracku. Tento krok pravděpodobně představuje největší změnu oproti Empires Of The Mind, nicméně to neznamená, že se tohoto směru Supreme Conception budou držet i při tvorbě už vznikajícího materiálu pro plnohodnotnou desku.

Nahrávku pořídila rozšířená sestava – o baskytaru se postaral virtuózní Tomáš Ledvina (Heaving Earth) a bicí tentokrát nahrál Eugene Ryabchenko (Fleshgod Apocalypse).

The Post-Humanist Delusion bylo nahráno ve studiu Davos ve Vyškově, o mix a mastering se následně postaral Christian Donaldson (Cryptopsy). EP vyšlo v digitální podobě 20. října 2023 a je k poslechu pouze v instrumentální podobě, kde si užijete jak Martyho virtuozitu, tak tu Tomášovu. K objednání zde.

Související odkazy:
www.supremeconception.bandcamp.com
www.facebook.com/supremeconception
www.instagram.com/supremeconception
www.open.spotify.com/artist/supremeconception


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 1264

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *