RockShock

Internetový rockový magazin

Oznamujeme první osmici kapel, která se představí na Basinfirefestu 2024

Text: Obscure Promotion

BLIND GUARDIAN, metaloví minesengři mísící fantasy vyprávění s metalovou hudbou pod vedením Hansiho Kürsche, jsou jednou z nejklíčovějších kapel power metalu a do Spáleného Poříčí přivezou své epické příběhy s komplexními hudebními kompozicemi, a potěší tak všechny fanoušky tohoto (nejen hudebního) žánru.

Tyto metalové legendy odvyprávěly za svou bezmála pětatřicetiletou kariéru příběhy z dvanácti plnohodnotných alb. To poslední s názvem The God Machine vyšlo roce 2022 a ukazuje, jak probudit zuřivost mládí k novému kouzelnému životu. Blind Guardian jsou na něm v kontaktu s duchy vlastní minulosti více než kdy jindy.

Na epické lince budou pokračovat také úspěšní středověcí bardi IN EXTREMO, kteří se za čtvrtstoletí existence pyšní celou řadou muzikantských úspěchů. Jejich poslední album Quid Pro Quo bylo vydané v roce 2016. Nyní ale tato nezastavitelná parta zveřejnila chytlavý singl Weckt Die Toten a fanoušky po dlouhém čekání láká na fotky ze studia.

Do samotného srdce severských ság vás pak zavedou mistři vikingského metalu SKÁLMÖLD s neutuchající fúzí hřmotných riffů a mytických příběhů, které překračují hranice času a prostoru. Po dlouhých pěti letech představuje islandská šestičlenná skupina novou desku Ýdalir. Jejich složité skladby jsou poctou dávným hrdinským ságám a přenášejí posluchače do světa epických bitev, majestátních krajin a neústupné statečnosti – a nová deska není výjimkou. Skládá pocty takovým klenotům severské mytologie, jako je báseň Grímnismál.

KATAKLYSM, kanadská deathmetalová kapacita založená v roce 1991, se etablovali jako neúprosná síla na extrémní metalové scéně. Kapela v čele se zpěvákem Mauriziem Iaconem, která má za sebou více než třicetiletou kariéru, neustále přináší strhující a nekompromisní death metal. Svou technickou zdatnost podporují i letos vydaným albem Goliath, v němž se mísí zuřivé riffy s Iaconovým charakteristickým growlem a s plnou náloží agresivity, která se s ničím nepáře.

Na linku melodického death metalu naváží nejen INSOMNIUM se svými intimními, melancholickými i temnými pasážemi, nezaměnitelným zvukem a koncepčními alby, ale i deathmetalové legendy SUFFOCATION se svou novou deskou Hymns From The Apocrypha plnou nebeské závisti, zkázy lidstva a božských bytostí klamajících lidstvo.

Pro všechny milovníky moderního přístupu (nejen) k rockové muzice zahrají HALOCENE – tito rockoví virtuosové, známí zejména pro svou tvorbu orientovanou na fanoušky a výraznou přítomnost na sociálních sítích, jsou příslibem energické a charismatické show.

O svěží dávku thrashe se postarají athénští dříči SUICIDAL ANGELS se svými sedmi studiovými alby – to osmé je aktuálně na cestě a lákají na něj vycházejícím singlem When The Lions Die.

Více na www.basin.cz/cs.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1072

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *