RockShock

Internetový rockový magazin

Oslavte s Arawn svátek Samhain

Text: Smile Music

Thrasheři ARAWN oslavili svátek Samhain vydáním nového videoklipu Veď naše lodě ve spolupráci se zpěvačkou Dahlien. Ve skladbě se pro kapelu objevilo hned několik ‘poprvé‘.

Klip vyšel záměrně 31. 10., na kdy se datuje svátek Samhain – pohanský svátek, který je dle Keltů začátkem nového roku. Byl vnímán také jako doba, kdy se stírá hranice mezi světem živých a mrtvých. Svátek je spjatý s bohem podsvětí Arawnem, převozníkem.

Arawn si vždy zakládali na českém projevu, tentokrát však na chvíli vybočují: „Česky dál zpíváme, nikam se neuhýbá. Jen intro je vlastně staronorština. Je to báseň z 9. století, kterou jsme zhudebnili. Letmý překlad je vlastně ‚Ach synku, synku, oral-li jsi‘, jen ze Skandinávie. Tudíž ‚Má máma říkala, postav loď, dobuď zem a zabij spoustu mužů‘ ve volném překladu,“ doplňuje kytarista Zakk.

Další premiéra, kterou si Arawn na této skladbě odbývají, je Ďurův čistý vokál, který ji obohacuje. Na pomoc si kluci přizvali i zpěvačku Dahlien: „Přišel nápad to nějak obohatit. Napadla nás Dahlien (Daniela Neumanová), ta krom čistých partů nakonec nahrála ještě další dvě sloky ve skladbě, což se ukázalo jako velice podařená ozdoba. Vokalisté se střídají jak hlasově, tak v záběrech, protože si Dahlien dala tu práci a svoje party nahrála taky zmalovaná v lese. Potěšilo nás, že nám po natáčení řekla, že se toho ráda zúčastnila. Člověk to musí dělat hlavně z toho popudu, že ho to baví a že chce za sebou vidět něco podařeného. Ve výsledku je díky Zakkovi z původního lyric videa celkem zajímavý plnohodnotný klip s textem,“ vysvětluje zpěvák Ďuro.

Související odkazy:
www.bandzone.cz/arawn
www.facebook.com/Arawnofficialcz
www.twitter.com/arawnofficial
www.arawnbandcz.bandcamp.com


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 965

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *