RockShock

Internetový rockový magazin

O koncert Eda Sheerana v Hradci Králové je obrovský zájem, během pár hodin vyprodány ⅔ kapacity

Text: Anna Vašátková

Ve čtvrtek 26. 10. v 10.00 hodin dopoledne odstartoval prodej vstupenek na samostatný open air koncert EDA SHEERANA, který se uskuteční 27. července příštího roku v hradeckém multifunkčním Parku 360 v rámci Mathematics Tour. „Věděl jsem, že se bude jednat bezpochyby o přelomovou akci a milník v historii naší produkce, a z takového zájmu mám upřímnou radost,“ říká za spolupořadatelskou agenturu Ameba Production její ředitel Michal Thomes a dodává: „Už se nemůžu dočkat, až u nás pod širým nebem vyroste unikátní stage takových rozměrů a všechny nadšené fanoušky v Parku 360 přivítáme.“ Koncert se uskuteční v rámci série Rock For People Concerts. Jako speciální host vystoupí úspěšný britský písničkář CALUM SCOTT. Akce se koná pod záštitou primátorky Hradce Králové Pavlíny Springerové.

„Hradec má s několikadenními hudebními festivaly bohaté zkušenosti a několikatisícové návštěvy hudebních fanoušků pro nás nejsou žádnou novinkou. V případě tohoto koncertu půjde o událost podobného rozsahu, obohacenou o řadu nových příležitostí a výzev. Jeho potenciál přináší budoucnosti kulturních akcí v našem městě nový rozměr,“ komentuje akci primátorka Pavlína Springerová a dodává: „Kooperace všech složek veřejné správy podílejících se na organizaci potřebných služeb pro návštěvníky tohoto koncertu bude proto pečlivě řízena speciální pracovní skupinou. Ta musí zajistit, aby spokojeni byli místní obyvatelé i návštěvníci, kteří se k nám za vystoupením Eda Sheerana sjedou z celé Evropy.“

Náměstkyně primátorky pro oblast kultury a cestovního ruchu Ilona Dvořáková doplňuje: „Tato událost bude významná nejen z hlediska kultury, ale i s ohledem na cestovní ruch. Do Hradce koncem července zamíří desítky tisíc lidí z Česka i ze zahraničí. Bude to příležitost pro všechny restauratéry, hoteliéry a jiné podnikatele v regionu. Se všemi budeme jednat a budeme koordinovat společnou přípravu na koncert Eda Sheerana.“

Vstupenky v prodeji v sítích GoOut, Ticketportal a Eventim.de. Součástí vstupenky na koncert bude i tematická Fan Zóna Parku 360, která se bude nacházet v bezprostřední blízkosti koncertu. Jedná se unikátní model, který v rámci aktuálního turné nemá obdoby. Již od dopoledních hodin zde budou probíhat doprovodné aktivity včetně hudebního i nehudebního programu. Koncert v Parku 360 tak přináší komplexní zážitek s nadstandardním komfortem včetně kempování a velkokapacitního parkování. Spolupořadatelem koncertu je Ameba Production, která stojí za festivalem Rock For People a každoročně pořádá desítky klubových, halových i open air koncertů. Loni ji porota European Festival Awards zařadila mezi TOP 10 evropských pořadatelů. Show Eda Sheerana pořádá společně s FKP Scorpio. Veškeré informace o vstupenkách najdete na www.bit.ly/edsheeranpark360.

Naposledy se českému publiku představil Ed Sheeran v roce 2019 na dvou koncertech v pražských Letňanech, kterých se zúčastnilo 140 tisíc lidí. Nyní jeho tour zavítá do Evropy a Asie a opět se očekává obrovský zájem o vstupenky. V USA pokořil Ed Sheeran hned několik rekordů včetně toho na stadionu Met Life v New Jersey, kde překonal hranici největší jednodenní návštěvnosti koncertu v USA vůbec. Jen letos vydal Ed Sheeran dvě alba; v květnu vyšlo Subtract a v září pak Autumn Variations, obě se celosvětově dostala na první místo. Na obou albech Sheeran spolupracoval s Aaronem Dessnerem ze skupiny The National.

Ed Sheeran začínal buskingem jako pouliční umělec sám s kytarou. První velký úspěch zaznamenal v roce 2011 s debutovým singlem The A Team. Výrazně ho proslavila akustická písnička I See Fire, která se objevila na soundtracku k úspěšnému filmu Hobit. Za svou kariéru získal několik cen Grammy, BRIT Awards a MTV Music Awards. V roce 2022 vystoupil se svou písní Perfect na oslavách k platinovému výročí nástupu královny Alžběty II. na britský trůn a je také držitelem Řádu britského impéria. Na kontě má spolupráce s Eltonem Johnem, Justinem Bieberem, Bruno Marsem, Eminemem nebo 50 Centem. V současné době je Ed Sheeran ve světovém žebříčku Spotify šestý nejposlouchanější umělec. Objevil se ale i ve filmech, zahrál si stormtroopera v nové sérii Star Wars nebo vojáka ve Hře o trůny.

Park 360 je jedinečný multifunkční prostor v areálu bývalého vojenského letiště v Hradci Králové, který disponuje 60 ha prostoru. Každoročně jsou zde pořádány desítky akcí od festivalů, teambuildingů po veletrhy či konference. Areál funguje na principech cirkulární ekonomiky a do roku 2030 plánuje být klimaticky neutrální a energeticky soběstačný. Disponuje 8 hangáry a glampingovým kempem a dalším zázemím. Nyní se Park 360 stává novým prostorem pro koncerty těch největších rozměrů, jako jsou třeba v zahraničí Werchter Park v Belgii nebo Hockenheimring v Německu. Kromě koncertní plochy disponuje i zázemím pro Fan Zónu, kempování a velkokapacitní parkování.
www.park360.cz

Vstupenky:
GoOut – www.bit.ly/edsheerangoout
Ticketportal – www.bit.ly/edsheeranticketportal
Eventim – www.eventim.de/artist/ed-sheeran
FB událost – www.facebook.com/events/7422264447788161

Související odkazy:
www.edsheeran.com
www.facebook.com/EdSheeranMusic
www.youtube.com/@EdSheeran

Rock For People Concerts:
2023
02. 11. – BOB VYLAN – Bike Jesus (½ vstupenek prodána)
03. 11. – ENTER SHIKARI, LAKE MALICE – SaSaZu (70 % vstupenek prodáno)
04. 11. – SKYND – SaSaZu
12. 11. – WATERPARKS – MeetFactory (poslední vstupenky)
12. 11. – SHAME – Fuchs2
16. 11. – AS DECEMBER FALLS – Café V lese
19. 11. – LORNA SHORE – ROXY (vyprodáno)
28. 11. – THE SCRATCH – Café V lese
01. 12. – FIT FOR A KING, EMMURE, THROWN, GLOOM IN THE CORNER – Storm Club
04. 12. – PUNK ROCK FACTORY – Rock Café

2024
04. 02. – SKINNY LISTER – Kasárna Karlín
06. 02. – NOTHING MORE – MeetFactory
09. 02. – BAD OMENS – Forum Karlín (změna místa)
18. 02. – CURRENTS, BEING AS AN OCEAN, OCEANS ATE ALASKA, SENTINELS – Futurum
21. 02. – X AMBASSADORS – SaSaZu
26. 02. – DEAD POET SOCIETY – Futurum
07. 03. – CALL ME KARIZMA – Futurum
10. 03. – YONAKA – Rock Café (½ vstupenek prodána)
11. 03. – IDLES – SaSaZu (½ vstupenek prodána)
14. 03. – THE 1975 – Sportovní hala FORTUNA
19. 03. – POLARIS – MeetFactory
20. 03. – NORMANDIE – MeetFactory
12.–15. 06. – Rock For People 2024
27. 07. – ED SHEERAN – Park 360
25. 09. – RIKAS – Café V lese


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1007

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *