RockShock

Internetový rockový magazin

Skladatelka Simonne Draper předvede v listopadu svou tvorbu v kostele sv. Klimenta

Text: Tomáš Kopečný

Společnost českých skladatelů, jejíž členkou je též od roku 2016 česká skladatelka a kytaristka SIMONNE DRAPER, pořádá v rámci festivalu Dny soudobé hudby koncert v kostele sv. Klimenta v Praze. V úterý 14. listopadu od 19.00 hodin zde mimo jiné zazní skladba Simonne Draper Espanola.

Flamenco skladbu autorka původně napsala pro kytaru a orchestr. Pro potřeby listopadového koncertu ji přepsala pro harfu a housle a zazní v podání fantastického dua BEAUTIFUL STRINGS.

Ač skladby Simonne Draper zazní v České republice občas na rádiu Classic Praha, v zahraničí se těší daleko většímu zájmu ze strany produkce programů rádií napříč kontinenty. S ohledem na to, že hudba, ač se na první pohled může zdát ‘klasická‘, díky své melodičnost bývá zařazována i do vysílání řady programů, mimo jiné s indie hudbou nebo folkem.

Její skladby se objevily na stovkách rádií a show v USA, Austrálii, Japonsku, Holandsku, Británii a v řadě dalších zemí světa a několikrát vyhrály nezávislou hitparádu indie hudby hranou v těchto rádiích.

Espanola je z alba Portraits In Guitar, které se setkalo s úspěchem u anglofonních recenzentů. Například Raymond Tuttle, spolupracující s Deutche Grammophone o tvorbě Simonne Draper doslova říká: „Skladby skladatelky Simonne Draper zabírají těžko definovatelné území mezi klasicko-vážnou hudbou a hudbou pro snadný poslech, skladby zní na kytaru krásně, lyricky a čistě, jsou extrémně dobře kompozičně sestavené a nezapomenutelné.“ Slovy chvály na tvorbu české skladatelky nešetřilo ani britské BBC Rádio Kent. „Absolutně krásné… neuvěřitelné…“ podotkl Leo Ulph, když představoval hudbu Simonne Draper ve svém pořadu.

Kromě spolupráce s interprety klasické hudby Simonne Draper rovněž spolupracuje s umělci jiných hudebních žánrů. Jedním z nich je anglický hudebník a producent elektronické hudby Jon Kennedy, který vytvořil remix její skladby Eclipse.

„Je naprosto úžasné spolupracovat s těmi nejlepšími interprety a spolupráce s Jonem mi otevřela další možnosti v hudbě, pokud jde o hudbu elektronickou a styly jako downtempo nebo chillout music. Těším se na další spolupráci,“ říká Simonne Draper.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 963

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *