RockShock

Internetový rockový magazin

Tokhi a jeho Groove Army, jak je neznáte. Valhala čeká nás

Text: Hana Bukáčková

Nejpopulárnější bubenický projekt na české hudební scéně, GROOVE ARMY, s tím jsme měli TOKHIHO spojeného roky. Nyní však přichází s překvapivým singlem, kde se místo paliček ujímá mikrofonu. Valhala čeká nás; tedy nás konkrétně asi ne.

„Valhala je síň mrtvých – Ódinova obří místnost, kam přichází hodovat a užívat si padlí bojovníci. Vikingové smrt v boji považovali za tu nejlepší, protože potom je Valhala přivítala s otevřenou náručí a oni do ní napochodovali jako hrdinové v doprovodu krásných valkýr. Když umřete doma na chřipku, máte smůlu,“ říká autor Tokhi, který přetextoval do češtiny originál od Miracle Of Sound (song nazpíval Peyton Parrish).

Psaní se věnuje stejně dlouho jako bubnům. Muzice po dlouhá léta ustupovalo, ale během covidu se role samozřejmě otočily. Najednou z něj byl daleko víc spisovatel (tři pohádkové knihy), textař (písně pro zpěváka Lásku, hymna AVON pochodu, pro Policii ČR atd.), scenárista a copywriter. Hudební produkce tohoto počinu se ujal Dan Šída. Klipové zpracování, které podpořila OSA, obstaral hojně vyhledávaný Jakub Mahdal.

„Když se začalo opět hrát a koncerty se vrátily, dlouhou dobu jsem si pohrával s myšlenkou, že je na čase napsat něco pro sebe, že prostě nemusím všechny texty odevzdávat. Tou dobou jsme taky o něco víc spolupracovali se skvělou partou pyrobláznů Aliatrix (jejichž Terezka má v klipu velmi výraznou roli) a celé to vikinské, případně šamanské a temnější téma mě velmi lákalo. Pirátem jsem byl od mého působení v kapele Bran a pořád mi je tahle cesta extrémně blízká. Vůbec se nedá vyloučit, že tematická deska v naší režii opravdu světlo světa spatří,“ poodhaluje volbu tematického ladění.

Od Groove Army a své akademie neutíká, bubeníkům se věnuje na 100 %. Je to jen další posun, nový projekt součinný s tím stávajícím, kde už svoji tvorbu otiskli do instrumentální (bubenické) desky Groove Army: Royal Squad. A jak sám říká: „Od psaní textů a občasného zpěvu s kapelami už je to jen další krůček. Když uděláš z bubeníka frontmana, ještě pořád můžeš udělat z bubenického frontmana frontmana…“

Píseň najdete i na všech online platformách:
Valhala čeká nás – song and lyrics by Tokhi

Tokhi působí v řadě hudebních projektů jako perkusionista a bubeník. Kromě čistě muzikantských aktivit je také drum circle facilitátor – pořádá workshopy, semináře a lekce pro firmy, školy i na hudebních festivalech. Dirigoval například i 5000 lidí během firemního dne pro Hyundai nebo cca 2000 zaměstnanců Kofoly v ostravském Gongu. Založil orchestr Groove Army fungující na principech slavných samba kapel z brazilského Ria de Janeira. Vede bubenickou akademii, je světově certifikovaným mistrem terapie sound healing a sólovým hráčem na magický handpan.

Související odkazy:
www.tokhi.cz
www.groovearmy.cz
www.facebook.com/TokhiGrooveArmy
www.instagram.com/tokhi86
www.instagram.com/groove.army


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1075

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *