RockShock

Internetový rockový magazin

Cellar Darling na cestě osvobození

Text: Obscure Promotion

Trio CELLAR DARLING hned od začátku znělo jinak než jejich bývalá kapela Eluveitie. Odlehčeni od okovů minulosti svou tvorbu otevřeli nejen hudebně, ale i emocionálně, a jejich desky to dokazují.

Odchod Anny Murphy (zpěv, niněra, flétna), Merlina Suttera (bicí) a Iva Henziho (kytary a baskytara), tří dlouholetých členů švýcarských Eluveitie, pod vlastní značku Cellar Darling, folkmetalovou scénu šokoval. Ale hudební chemie tvrdých riffů s esencí něžného folku v rockovém rouchu tomuto triu funguje měrou vrchovatou, šlo tedy bezesporu o správný krok. Především když dlouhá turné, málo času na skládání a časté výměny členů se na kvalitě bývalé kapely podepisovaly.

Cellar Darling odlehčeni od okovů minulosti svou tvorbu otevřeli nejen hudebně (prog, shoegaze, doom, goth ad.), ale i emocionálně. Jejich druhá deska The Spell je nasáklá potemnělou atmosférou, kterou ze sebe v průběhu skládání Anna Murphy vypustila, když se potýkala s depresemi – hlavní hrdinka tragického příběhu se tu zamiluje do smrti a Anna jí vtiskla své vnitřní pocity. Cellar Darling tak po všech směrech vykročili za hranice, k nimž by se v bývalé kapele ani nepřiblížili. Hudebně se folku elegantně vyhnuli a v jednoduchých, přístupných, ale hutných a promyšlených písních se zaměřili na pestrost a předání svého sdělení i skrze naléhavé pěvecké linky.

Turné se zúčastní též komorní progresivní duo IAMTHEMORNING, které spojuje vlivy klasické, rockové i lidové hudby. Zpěvačka Marjana Semkina a klasicky vzdělaný klavírista Gleb Kolyadin jsou sice jedinými členy skupiny, ale na nahrávání (na druhém albu Belighted jim hostuje bubeník Gavin Harrison – Porcupine Tree, King Crimson) i koncerty si často přibírají doprovod.

Jako speciální host vystoupí dark/folk/chamber/prog duo MAER, které tvoří obě zpěvačky zúčastněných kapel – Marjana Semkina a Anna Murphy. Jejich debutové album napsala a spoluprodukovala Marjana, spoluautorkou a producentkou, která míchala i masterovala, je Anna.

17. 10. 2023 – Praha, Kasárna Karlín
FB událost – www.facebook.com/events/236594219180594
e-Ticket – www.obscure.cz/cs/tickets/detail/id/613

Předprodej dále v síti viz Ticketmaster a GoOut.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1031

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *