RockShock

Internetový rockový magazin

Vycházejí čtyři dlouho nedostupná alba skupiny Elán

Text: Warner Music

Alba skupiny ELÁNHodina angličtiny, Hodina pravdy, Elán 3000 a Tretie oko – se po dlouhých letech dočkala nového vydání. Vůbec poprvé vycházejí také na LP.

Alba Hodina angličtiny, Hodina pravdy, Elán 3000 a Tretie oko jsou vzácnými tituly z diskografie skupiny Elán vzhledem k tomu, že byla dlouhá léta nedostupná. Letos na jaře se ovšem začalo intenzivně pracovat na reedicích a poprvé také na jejich vinylovém formátu. Všechna alba prošla analogovým remasteringem.

Hodina angličtiny vyšla jako deváté studiové album skupiny Elán v roce 1994 a mimo jiných přinesla hit Kočka, ke kterému napsal hudbu i text Jožo Ráž. Po třech letech následovala Hodina pravdy a Elán sestřelil domácí popové hitparády peckami Odpusť mi láska, Hey, hey, zlato a Odkazovač.

Jedenáctým v pořadí se v roce 2002 – jako první deska po motocyklové nehodě Joža Ráže – stalo album Elán 3000 a s ním kromě jiných další z hitů Zaľúbení od Pavola Jursy, dlouholetého spolupracovníka skupiny. Jako poslední z řady reedovaných titulů vychází album Tretie oko (2003) a na něm také jeden z největších hitů Elánu Láska moja, který napsal Vašo Patejdl spolu s Borisem Filanem.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 1025

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *