RockShock

Internetový rockový magazin

Skupina Fotbal představuje své druhé album Why Is This Happening To You?

Text: Fotbal

Původně jihočeská čtveřice FOTBAL se vrací s novým materiálem, téměř čtyři roky po debutu Moon Landing Revival. Druhé album Why Is This Happening To You? je znovu zavádí do jejich oblíbeného žánru shoegaze, tentokrát ale doplněného o no wave vsuvky, syntezátory a také čistější vokály i uhlazenější kytarové linky. O nový zvuk se postaral rakouský muzikant a producent žijící v Brně Nichi Mlebom. Samotné nahrávání se odehrávalo střídavě v Českých Budějovicích a v Brně během zimy roku 2021 a jara 2022. Master si vzal na starost Wolfgang Möstl.

Ve Fotbalu se potkali Dojč a Markéta Košařová, členové skupiny Kidney Trauma, s Vencákem ze Sýček a multiinstrumentalistou Jakubem Šimanským, který je známý hlavně z kytarové dvojice s Tomášem Niesnerem. Ve Fotbalu nicméně Šimanský hraje na bicí.

Why Is This Happening To You? vychází na Korobushka Records. Kromě digitální verze bude deska dostupná i na dvanáctipalcovém vinylu, v dubnu přibude ještě kazeta. Cover umělecky zpracovala Sára Šímová. Z alba jsou k slyšení zatím skladby Double a Garden, každá s vlastním videoklipem.

Po vydání desky bude kapela se staronovým materiálem koncertovat. První křest desky proběhne v ostravském Klubu Brno 30. března, kde Fotbal vystoupí společně s kapelou ORIENT, druhý pak 1. 4. v Českých Budějovicích na Světadílně ve společnosti rakouských kapel LAND OFF OOO a MY FRIEND PETER. Tým pak bude možno během jara zastihnout ještě 29. 3. v Brně v klubu Alterna, 31. 3 v Kroměříži, 21. 4. v Praze v Underdogs’ a 22. 4. v Plzni v klubu Bikeheart.

Související odkazy:
www.fotbal668.bandcamp.com
www.facebook.com/fotbal668
www.instagram.com/fotbal_band


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 935

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *