RockShock

Internetový rockový magazin

Do Prahy se vrací písničkářka Lauren Ruth Ward známá i z klipů zpěvačky LP

Text: Anna Mašátová

Americká multitalentovaná písničkářka LAUREN RUTH WARD se vrací po čtyřech letech do Prahy. Po beznadějně vyprodaném koncertu v Café V lese se tentokrát představí 26. března v pražském Futuru.

Hudební kritika o ní mluví jako o spojení Janis Joplin, Florence Welch a Courtney Barnett. Její pěvecké mistrovství je nepřekonatelné, lyrické brilantnosti se vyrovná pouze intenzita živých vystoupení, která mají podle většiny lidí blíže k mystickým zážitkům než k čemukoliv jinému. Pódium sdílela s pestrou plejádou umělců, jako jsou Keith Urban, Shirley Manson, Eddie Vedder, Shakey Graves, Liz Phair a v neposlední řadě se svou ex-partnerkou a snoubenkou LP. Zahrála si mimo jiné hned ve třech slavných klipech LP – Lost On You, Other People a Tightrope a je adresátkou písně Conversation.

Marylandská hudebnice je rozená bojovnice. Její texty, ve kterých popisuje životní zážitky a drsně i s chvěním sdílí svou zranitelnost, jsou prosyceny skrytou silou. Po zhroucení a znovuzrození osobních i hudebních vztahů je její aktuální tvorba zpovědí, která byla napsána, nahrána i produkována převážně ženami. Každá píseň je sebezpytující sondou do vlastního nitra i elektrizující poselství posluchačům, Ward se stala gay ikonou, hovořící o potřebě sebelásky i LGBTQ+ inkluzivity.

Její koncerty, ať už s kapelou, která flirtuje s padesátkovým a šedesátkovým rock’n‘rollem, nebo jen jako písničkářka s kytarou, jsou plné syrových a niterných emocí.

Aktuálním počinem je na podzim vydané EP Mindseye doprovázené zcela čerstvým stejnojmenným videoklipem. Lauren Ruth Ward reflektuje truchlení nad ztrátou milované bytosti i širokou škálu emocí od touhy po žárlivost a smutek.

Jako předkapela Lauren Ruth Ward v Praze vystoupí kalifornští indierockeři SWIMM. Vstupenky lze zakoupit v prodejní síti BoomEvents.org.

Videa:
www.youtube.com/watch?v=fCJj78gStHU
www.youtube.com/watch?v=Gzo2rayr9Ow

Vstupenky – www.connect.boomevents.org/event/6c4657a4b05c7249

FB událost – www.facebook.com/events/422801209940046

Další odkazy:
www.earthmusic.eu
www.laurenruthwardmusic.com
www.swimmmusic.com


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 716

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *