RockShock

Internetový rockový magazin

V českém překladu vychází kniha o legendárních Paradise Lost

Text: MetalGate

Z metalového podzemí se dopracovali až k celosvětovému úspěchu a statusu legendy. Nebáli se vývoje a radikálních změn, byli houževnatí a šli si za svým, díky čemuž je jejich dílo rozmanité a vzrušující. PARADISE LOST jsou zkrátka klasika, jejíž každá deska je očekávanou událostí. A právě jednotlivým albům (a nejen jim) z jejich bohaté diskografie se podrobně věnuje kniha Davida E. Gehlkeho, která v těchto dnech vychází v českém překladu. Autorizovaná biografie má název Bez oslav: Oficiální příběh Paradise Lost.

„Mým cílem bylo provést důkladnou analýzu každého studiového díla skupiny včetně popisu procesů skládání a nahrávání, kde jsem se neobešel bez mnohých postřehů přímo od samotných aktérů,“ popisuje v úvodu David E. Gehlke. „Opomenout jsem nemohl ani koncertní aktivity spojené s jednotlivými deskami.“

Vzhledem k tomu, že původní vydání je z roku 2019, chybí v něm album Obsidian, které vyšlo o dva roky později. Čeští čtenáři o něj ale nepřijdou, autor totiž své dílo aktualizoval.

Kniha o rozsahu 358 stran vychází ve formě paperbacku u nakladatelství MetalGate. Je bohatá i z hlediska fotografií, které pokrývají celou kapelní historii. O předmluvu se postaral Karl Willetts z deathmetalových Memoriam, jenž mimo jiné vyzdvihuje přátelství muzikantů z Paradise Lost. Také vzpomíná na společný koncert z roku 1989 v Bradfordu: „Pamatuji si, jak mě odrovnala intenzita jejich živého vystoupení a jejich hutné doomově laděné riffy, které opravdu vyčnívaly a odlišovaly je od většiny ostatních britských skupin. Už tehdy se dalo poznat, že tady stála kapela předurčená k dosažení větších věcí.“

A že se velké věci děly. Gothic, Shades Of God, Icon, Draconian Times… Co deska, to pojem. Díky knize Bez oslav: Oficiální příběh Paradise Lost nyní můžete nahlédnout do kuchyně jedné z nejúžasnějších metalových kapel posledních třiceti let. Zakoupit ji můžete na www.metalgate-eshop.cz.

Na závěr ještě představme autora, který rozhodně není žádným zelenáčem. David E. Gehlke se psaní o metalu věnuje již více než 20 let. Působil v různých časopisech a webzinech a v roce 2017 vydal svou první knihu Damn The Machine – The Story Of Noise Records. Žije v pensylvánském Pittsburghu.


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 4 / 5. Počet hlasů: 2

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 761

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *