RockShock

Internetový rockový magazin

Svět sám pro sebe: Houba vydává na LP čtyři nové skladby společně s nahrávkami z let 2004–2013

Text: PHR Records

HOUBA po třech letech vydává další novinku na vinylu. Tentokrát se jedná o kompilační album, které kromě čtyř nových obsahuje také dvanáct skladeb, které nevyšly na řadových albech. Novinka se jmenuje Svět sám pro sebe 2004–2022 a rozsáhlý booklet desky ilustroval Adam Václav z kapely Sorry Holka.

„Postupně chystáme novou řadovou desku, ale abychom čekání zkrátili, rozhodli jsme se některé nové skladby uvést na téhle kompilační desce. Ty nové písně ukazují směr, kterým se budeme vydávat. Možná je to méně naštvané než poslední deska Ničeho nelitujem, ale tak to teď cítíme,“ říká Martíček, baskytarista kapely.

Na albu nenajdeme jen nové písně, ale také skladby, které byly součástí splitka s polskými Leniwiec z roku 2004 a splitka s Punk Floid z roku 2010. Kompilaci doplňuje populární skladba Polština pro samouky z roku 2013 a dva další bonusy z roku 2022. „Na závěr desky najdete dvě bonusové skladby, které vznikly až ve studiu ExAvik. Jsou to vlastně takové rarity, které možná někdy zahrajeme i naživo, uvidíme, s jakým se setkají, nebo nesetkají zájmem,“ doplňuje Martíček.

O remastering starých tracků se opět postaral Přemysl Hass, nahrávalo se v klatovském ExAviku a mix a mastering nových songů pro kapelu opět zajistil Paul Miner v kalifornském Buzzbomb studiu.

Novou desku kapela představí na jarních koncertech, které absolvují po boku pražských NEŽFALEŠ. „Po čtyřech letech jsme se opět dohodli na společných koncertech. Tohle ale bude první ucelená tour, kde uslyšíte opravdu plnohodnotné sety obou kapel; někde s námi zahrajou LOUTY, jinde třeba GARAGE RATTLESNAKES, křtít budeme všude,“ dodává Martíček. Na některých zastávkách se představí i polští LENIWIEC a PESHATA.

Nežfaleš / Houba Tour 2023:
17. 02. – Radomyšl (Strakonice), Sokolovna
18. 02. – Pardubice, Ponorka
10. 03. – Teplice, KNAK
11. 03. – České Budějovice, Fabrika
24. 03. – Opava, Art
25. 03. – Martin (SK), Včelín music bar
01. 04. – Tábor, Millenium (bez Nežfaleš, s Peshata)
14. 04. – Plzeň, Pod lampou
15. 04. – Mělník, Stará mydlárna
05. 05. – Praha, Cross (bez Nežfaleš, s Leniwiec)
06. 05. – Liberec, Azyl (bez Nežfaleš, s Leniwiec)

Související odkazy:
www.houba.info
www.facebook.com/houbacz
www.twitter.com/HOUBA_band


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Visits: 650

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *