RockShock

Internetový rockový magazin

Rock For People je mezi top 10 středními festivaly v Evropě. Adventní kalendář uzavřel s Papa Roach, nadělil ale i X Ambassadors, Anti-Flag nebo Incubus

Text: Anna Vašátková

Na Štědrý den se mnohým fanouškům Rock For People splnil sen. Adventní kalendář totiž skrýval v okénku pod číslem 24 rockovou skupinu PAPA ROACH. Kalifornská čtyřčlenná formace má za sebou bezmála třicet let trvající kariéru, miliony prodaných desek a nominaci na Grammy.

„Mezi našimi fanoušky jméno Papa Roach rezonovalo již delší dobu, takže máme velkou radost, že jim přání plníme,“ komentuje nový přírůstek line-upu ředitel festivalu Michal Thomes. Kalendář byl letos hodně štědrý, nadělil kromě čtvrtého headlinera MACHINE GUN KELLYHO také například SIMPLE PLAN, X AMBASSADORS, ANTI-FLAG nebo dnes už legendární INCUBUS. Line-up příštího léta v čele s MUSE, SLIPKNOT, Machine Gun Kellym a THE 1975 opět potvrzuje, že Rock For People posouvá hranice a dostává se mezi špičky evropských festivalů. To dokazuje i fakt, že byl Rock For People vybrán mezi top 10 nejlepších festivalů v Evropě v rámci prestižních cen European Festival Awards v kategorii ‘Best Medium Festival‘ do 40 tis. návštěvníků. Možná ještě větší úspěch je však zařazení Ameba Production mezi top 10 promotérů v Evropě v kategorii ‘Promoter Of The Year‘ vedle Live Nation (GB), FKP Scorpio (DE) nebo Primavera Sound (ES). „Je skvělé, že naše práce je vidět na mezinárodní úrovni, na Rock For People hrálo i několik hvězd, které jsou v této anketě nyní mezi top 10 objevy roku jako Turnstile, Holly Humberstone, Yard Act,“ dodává k úspěchu Michal Thomes.

Prestižní cena v hudebním odvětví European Festival Awards se uděluje od roku 2009. V 16 kategoriích oceňuje úspěchy organizátorů, ale i jednotlivců v oboru, kteří posouvají hranice v oblasti zdraví a bezpečnosti, sociálního povědomí, progresivního myšlení a udržitelnosti. Veřejnost vybírá a hlasuje vždy top 20 a odborná porota poté zkrátí shortlist na 10 finalistů. 12. ročník předávání cen se bude konat 18. ledna 2023 na hudební konferenci/showcase festivalu ESNS v nizozemském Groningenu. Více na www.europeanfestivalawards.org.

Oblíbený adventní kalendář (s dosahem na FB téměř půl milionu) postupně odhalil 24 jmen, která zahrají na 27. ročníku Rock For People v termínu 8.–11. června 2023 v hradeckém Parku 360. Mezi nimi byla dále ASHNIKKO, MOD SUN, POLARIS, HORKÝŽE SLÍŽE, NOTHING MORE, BEAUTY SCHOOL DROPOUT, BURY TOMORROW, STAND ATLANTIC, THE CHATS, LANDMVRKS, SUECO, GIANT ROOKS, MAN WITH A MISSION, PICTURE THIS, NOTHING, NOWHERE., VYPSANÁ FIXA, STRAY FROM THE PATH a BARNS COURTNEY. Na Štědrý den se fanoušci dočkali ještě dárku v podobě dlouho očekávaného rozřazení line-upu do jednotlivých dnů. Na Boží hod vánoční pak pořadatelé oznámili speciálního hosta VÁCLAVA NECKÁŘE a skupinu BACILY v rámci tradiční linky retro okénka, které každým rokem s obrovským úspěchem boří mezigenerační hranice. Letos svůj první moshpit v životě takto zažil Ivan Mládek a Banjo Band a v minulosti na Rock For People vystoupil např. i hvězdný Karel Gott.

Line-up dále doplňují kapely ARCHITECTS, I PREVAIL, LORNA SHORE, BILLY TALENT, HOLLYWOOD UNDEAD, SET IT OFF, SLEEP TOKEN, WHILE SHE SLEEPS, PALEDUSK, NOTHING BUT THIEVES, THE AMAZONS, THE CHATS, FROM OUR HANDS, HENTAI CORPORATION, I LOVE YOU HONEY BUNNY a SOGUN TOKUGAWA.

Tímto Rock For People ale rozhodně nekončí, v současné době známe přibližně polovinu line-upu. Další oznam kapel je plánován na přelom ledna a února. Historicky nejdražší line-up opět nabídne světové show na jednom z největších evropských pódiích, tzv. ‘Fat Lady‘ z Německa, která se letos poprvé tyčila na runwayi v Parku 360.

Vstupenky jsou v prodeji na webu www.rockforpeople.cz/cs/vstupenky a v síti GoOut. Z důvodu velkého zájmu o vstupenky došlo přes Vánoce k vyprodání další edice vstupenek, nyní jsou v prodeji za cenu 3650 Kč opět v limitované edici. Vyprodala se i první edice jednodenních vstupenek na čtvrtek, sobotu a neděli, nyní jsou za cenu 2190 Kč. Na pátek ještě zbývají vstupenky za 1990 Kč. V prodeji jsou i speciální vstupenky (VIP, juniorské, seniorské a ZTP), kempy, glamping i parking. Pořadatelé nabízí poprvé v historii také možnost rozložení nákupu vstupenek na tři splátky bez navýšení s partnerem Twisto – Nákup na třetiny.

Rock For People se uskuteční v hradeckém Parku 360, který má festival ve své dlouhodobé správě. Areál má v plánu být do roku 2030 energeticky soběstačný. Festival je průkopníkem v oblasti ekologie a společenské odpovědnosti. Klade důraz na obnovitelné zdroje – využívá stage poháněné vodíkem (v roce 2021 česká premiéra), solárními panely a větrem. Na festivalu se měří uhlíková stopa a třídí 17 druhů odpadů. Festival je bezbariérový a bariéry boří i mezi generacemi, kdy na vybraný koncert legendy české hudební scény vždy uvítá stovku hradeckých seniorů.

Line-up Rock For People 2023:
Čtvrtek
Slipknot, Architects, Simple Plan, I Prevail, Anti-Flag, Horkýže Slíže, Lorna Shore, Nothing, Nowhere., Polaris, Stray From The Path

Pátek
Machine Gun Kelly, Billy Talent, Hollywood Undead, Ashnikko, Mod Sun, Set It Off, Sleep Token, Sueco, Vypsaná fiXa

Sobota
The 1975, Papa Roach, X Ambassadors, While She Sleeps, Giant Rooks, Landmvrks, Paledusk, Picture This

Neděle
Muse, Incubus, Nothing But Thieves, Barns Courtney, Beauty School Dropout, Bury Tomorrow, Man With A Mission, Nothing More, Stand Atlantic, The Amazons, The Chats

Speciální host – Václav Neckář a Bacily

CZ/SK – From Our Hands, Hentai Corporation, I Love You Honey Bunny, Severals, Shogun Tokugawa


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 685

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *