RockShock

Internetový rockový magazin

V No Name si jako vánoční dárky dávají honoráře

Text: Iva Pavlousková

Slovenská kapela NO NAME byla hostem speciálního vánočního dílu Music Studia Live Frekvence 1. Do éteru zahrála živě vánoční song Biela krása, následovaly Elity, Prvá, Ďakujem, že si a legendární Lekná. Součástí návštěvy byl i rozhovor s frontmanem Igorem Timkem. Speciální vánoční program Frekvence 1 chystá pro posluchače i během svátků.

„Naše první vánoční písnička byla Biela krása. Nechtěli jsme se úplně původně zařadit mezi kapely, které mají Vánoce nazpívané nebo nějak zakompované v písničce. Skladba ale vznikla naprosto spontánně v Košicích v bytovém domě, kde bydlelo 20 rodin,“ zavzpomínal Igor Timko. Ve vyprávění následně pokračoval, že mezi ostatními žil i jeden právník, takový aristokrat se štěkavým psem, kterého se všichni hrozně báli. Právě o něm písnička je. Nezůstalo jenom u vzpomínání, kapela song rovnou i do éteru zahrála, když jsou Vánoce.

A protože Štědrý den už doslova klepe na dveře, zajímalo moderátory Frekvence 1 Lubku Ponížilovou a Míru Michálka, zda si v kapele mezi sebou dávají vánoční dárky, případně jaké. „My absolutně nic, do roka odehrajeme 120 koncertů. Co chcete dávat více. Prostě tady máš honorář a čau,“ odpověděl se smíchem Igor Timko. Ještě dodal, že hned po svátcích 6. ledna startují další sezonu.

Na novou desku se posluchači mohou těšit už v příštím roce, slíbil za No Name Igor Timko. Na druhou stranu uvedl: „Paradoxně je vydání celé desky v dnešní rychlé době a při všech těch streamovacích platformách nejméně důležité a zároveň nejtěžší na realizaci.“ Odůvodnil to tím, že než za půl roku připraví nějakých 12 songů, tak už se hraje muzika zase trochu jinak. Technologie, zvuk i aranžmá se strašně rychle vyvíjejí a posouvají dopředu. Nicméně se vydání nové desky nebrání, ale nestresují se termínem, do kdy musí album vydat. Ještě dovysvětlil: „Sami jsme si vydavateli a o to je to svobodnější.“

Na závěr návštěvy na Frekvenci 1 zahrála kapela No Name akusticky legendární song Lekná.

Další videa:
www.youtube.com/watch?v=Uc8BrNpEIPE
www.youtube.com/watch?v=kP7zw62NloA
www.youtube.com/watch?v=8jC1oyTh7_g
www.youtube.com/watch?v=_arydgwcyLI


DALŠÍ AKTUALITY

Líbil se vám tento článek?

Zde jej můžete ohodnotit!

Průměrné honocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hodnocení! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Views: 680

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *